Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Fandango #23069 üzenetére

    Miután reseteltem az aktuális preset beállításokat megnéztem 1-2 tesztképpel a TV-t és rendre 47 a megfelelő beállítás. A kérdéses játék menüjében el volt állítva a gamma, de az ott lévő kis pattern pontosan 47-es fényerővel tökéletes! (csúszka középen)

    az alábbi játékok default értékei 47-es fényerővel:

    Life is Strange OK!
    Tomb Raider OK!
    Half-Life 2 OK!

    Igaz nem 4K a TV de kíváncsiságból végigsasoltam 10 videót a Samsung demóiból és a korábban beállított 47-es fényerővel sehol egy sötét tónós, egy kivehetetlen részlet, totálisan tökéletes a kép, amiből arra a következtetésre jutottam, hogy egy viszonylag sötét szobában 47-es a megfelelő brightness beállítás, DE!

    Amint elindítok egy BD remux filmet újra visszaköszönnek a sötét tónusok. Tényleg nagyon sötét a kép... az Alien egyes jelenetei néhol már kivehetetlenek!
    Miután kicsit kutakodtam a madVR beállításaiban találtam egy opciót a color & gamma meüpont alatt:

    enable gamma processing

    Ezen beállításokat használva megszűnnek a sötét tónusok és újra élvezhető lesz a kép.
    Annyit tudok a kérdéses opcióról, hogy a HD anyagoknál ezt a BT.709 színteret használják, gondolom az abban meghatározott default gamma értéket húzza rá a képre, de lehet tévedek. :)
    Egyelőre így használom.

    De ha már BT.709 akkor:

    Javítsatok ki ha rosszul gondolom de a TV kalibrálásnál pont a BT.709 színtér elérése a cél, amikor is az így kapott profilt megetetem a madVR-el, az értékeket pedig (white balance 2pt, 10pt offset color space etc) megkapja a TV [link]

    Bocsa sok kérdésért de szeretném a lehető legtöbbet kihozni a rendszerből ha, már egyszer a lehetőségek adottak. :K

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Új hozzászólás Aktív témák