Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    Na ha van itt ilyen topic, megosztom a saját tapasztalataimat is kis asztali (6 terítékes) mosogatógép témában. :)

    Disclaimer: első mosogatógépem, nincs összehasonlítási alapom más modellekkel.

    Mi Hyundai DTB656DG8-t vettünk tavaly decemberben. A kategóriájában nincs sok induló sajnos, funkcionálisan kb. ugyanazt tudják, tippre nem lehet nagy különbség belső szempontjából sem. Mi elsősorban a kinézete miatt döntöttünk a modell mellett (elég látványos a konyhában, azt a ~10k felárat nekünk megérte), ha ez kevésbé lett volna hangsúlyos, nyugodt szívvel vettem volna mondjuk a HYUDTB656DW8-t is, olcsóbban.

    A 6 teríték a gyakorlatban azt jelenti, hogy nekünk ketten a párommal kb. pont elég, hogy magunkra főzőcskézünk. Több főre rendszeres főzés mellett már nem javasolnám. Nekünk átlagban napi 1 mosás gyűlik össze (ha nem főzünk akkor 2-3 nap alatt 1, hétvégén leginkább napi 2).

    A víz/villanyszámlán én nem éreztem változást őszintén szólva, igaz mi alapból kevés vizet fogyasztunk, meg hát egy nagyobb családhoz képest nálunk gyak. nincs is mosogatnivaló. :)

    Előnyök:
    - Egyedül élőknek, pároknak optimális méret.
    - Nagyon szépen elmosogat
    - Elég takarékos, öblítő, só alig fogy, egyedül a mosogatószer (tabletta/por/gél), ami fogyóeszköz

    Hátrányok:
    - Lehetne "belmagasságra" esetleg kicsit tágasabb, a nagy lapostányérjainknál, mélyebb edényeknél már van, hogy kicsit szorul (még nem karcolódott a belső borítás szerencsére).
    - A programok elég lassúak, ez ritkán gond, de akkor elég bosszantó
    - Az edények nem száradnak benne meg a "szárítás" fázisban, csak ha kinyitod az ajtót utána pár órára
    - Mosogatógép tabletta nem mindig esik ki a tartóból. A tartó mellőzése és a tálcára "behajítás", amit neten találtam tanácsként annyira nem jött be, előmosás alatt ~70%-ban már feloldódik a tabletta, néztem. Áttértünk a Müllerben kapható mosogatógép gélre illetve porra, azt szépen kimossa a vízsugár, még nem volt vele probléma (fajlagosan olcsóbb is, nem mellesleg). :)

    Egy mosás ára úgy számoltam, 35-40 Ft-ra jön ki (víz: ~5 Ft, áram: ~20 Ft, mosogatószer: 10-20 Ft). Ha a megspórolt munkát, szem elől eltűnt halmozódó szennyes edényeket nézem, nekünk elég hamar "megtermeli" a bekerülési költségét, jó vétel volt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz ribarszki #25087 üzenetére

    Igen, jól értetted, a kicsik közül volt döntő a kinézete miatt ez.

    Férni amúgy fért volna nagyobb, álló is (alapterületben talán azok még kisebbek is, kevésbé szélesek). Őszintén szólva én féltem is attól, hogy kicsi lesz, a barátnőm erőltette ezt, mert a több terítékes, két polcos gépek feleslegesen nagyok nekünk. Vagy félig üresen járatnánk egy nagyobb gépet, vagy nem lenne már tiszta edényünk kb, mire összejön egy "rendes" mosás. Utólag neki volt igaza, elég ez is, így pedig most, hogy egy kisasztalon csücsül, szépen elférnek alatta a mindenféle mosószereink. :)

    #25088 Arni9010: köszi a saját tapasztalatokat!

    Ezt a szárítást egy helyen a mi készülékünknél azt hiszem olvastam is, mint negatív véleményt, szóval akkor a gép saját hülyesége (a közel 3 órás ECO programnál sem száradnak meg teljesen jól a cuccok). Szerencsére számomra annyira nem zavaró, együtt lehet élni vele.

    A tablettatartóból hogy nem esik ki a tabi, azt viszont nagyon sok helyen olvastam neten, teljesen változó készülékeknél.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz attiati #25113 üzenetére

    Nekem indukciós főzőlapra a már mások által is említett olcsó kis méretű zománcos edény, bele filléres fritőz ráccsal hibátlan. Űrtartalom és olajmennyiség természetesen a szükségletekre szabva. Fel se merült bennem soha külön elektromos ketyere beszerzése, pedig én szeretem nagyon a hasábot.

    Anyáméknál a gáztűzhelyen anno kicsit más volt a képlet, ott sokkal jobban oda tudott égni a zsír, ráégett az edény oldalára, ragadt, tiszta hányás volt az egész.

    Szóval főzőlap függő is, mennyire kényelmes azon hasábot sütni.

  • julius666

    addikt

    válasz BB9000 #38327 üzenetére

    Épp szárítógép vásárlás előtt állunk mi is, az általad is írt Bosch és Gorenje között filózunk (utóbbira elvileg innen szintén 5 év gari lenne), de egyelőre a Gorenje tűnik befutónak az ára miatt (DE71 vagy DE72/G).

    Ez a kézi kondenzátor tisztítás micsoda és hogyan? Csak mert a használati útmutatóban erről nem találtam semmilyen információt...

    Illetve van bárkinek tapasztalata Gorenje szárítógépekkel, akár az említett modellekkel? Van valami ismert rákfenéjük/típushibájuk?

  • julius666

    addikt

    válasz flegga92 #38358 üzenetére

    Kösz hogy írtad a garit, még nem néztem utána a +2 év pontosan mit is takar (csak annyi, tehát összesen 15e). Ez más boltok - fizetős - extra garijánál is így van, ott is jön évente felülvizsgálni szerelő, vagy nem ez a jellemző? Még sosem vettem ilyet igénybe.

    A felülvizsgálat nem tudod véletlenül mit takar? Tényleg át is nézi a gépet a szaki (amely esetben akár még meg is érheti az árát a kiszállás), vagy csak rásüti a "láttam" plecsnit, mint mondjuk a kéményseprők a gázkészülékekre?

    Ha jól látom ez is olyan mint az én Bosch WTH85201BY-nél, hogy van előtte egy szűrő, ezt időnként takarítani kell. Gép jelzi mikor kell, kb 5 alkalmanként szükséges. Kiveszed, kimosod, kiszárítod, visszateszed.

    Igen, pont ugyan olyan. Illetve szerintem a kategóriában kb. mind ugyan ilyen, ezért nem értettem BB9000 miről írt a #38327 posztjában.

  • julius666

    addikt

    válasz Argos #39352 üzenetére

    Ha még érdekelnek tanácsok:

    Amperre tényleg érdemes figyelni, de azért nem annyira kritikus mint sokan gondolják. Ha nem 50 éves az elektromos hálózatod, akkor valószínűleg nem lesz gond. Az érték amivel számolni szoktak az a maximum fogyasztásra érvényes, ha mindegyik főzőhelyet csutkára nyomod. Mi több mint 3 éve indukcióssal főzünk, olyanra sem emlékszem, hogy egyszerre két főzőhely csutkán ment volna, nem hogy mind a három (amivel anno a felújítást végző vállalkozó riogatott, hogy folyamatosan le fogja majd verni a biztosítékot).

    Egyébként ha nem hatalmas konyháról beszélünk, ahol rengeteg a hely (és fontos lenne az összképbe is egy főzőlap), én javasolnám neked, hogy ezeket a beépítős főzőlapokat felejtsd el. 50-60e forintos fekete platnik helyett vegyél az Ikeában egy-két kis mobil főzőlapot (10e körül van darabja), amit főzés után szépen fel lehet akasztani a falra, extra helyet nyerve a munkalapon. Nyaralóba ilyet vettünk és piszkosul elégedett vagyok vele, baromira bánom már, hogy otthonra beépítőset vettem. Simán leadja ugyan azt a teljesítményt mint a beépítősöm, nem kell aggódni attól, hogy gagyi lenne (nyaralóban ótvar egyébként az elektromos hálózat, de egy ilyet elvisz az is simán).

    Sütő: teleszkópos sín kötelező. Normál sín nem is kell bele. Nem is értem olyat miért árulnak még.

  • julius666

    addikt

    válasz TeeJay #39389 üzenetére

    2 kW körül eszik egy (nagyobb) indukciós főzőhely is.

    25A villanyórát engedett nálunk is csak az elektromos művek, erről rendszeresen vígan elfutkároz egy indukciós főzőlap (egy vagy két főzőhely közepes "lángon"), elektromos sütő, mósó/mosogatógép (+ persze a tucatnyi kis fogyasztó masina). Egyszer nem verte le a biztosítékot nálunk a cucc.

    Egyébként neked is tudom javasolni a mobil főzőlapokat, nekünk van egy ikeás, simán tud annyit mint a beépítettünk tudásra, teljesítményre, csak igény szerint el tudod pakolni a munkalapról ha valamiért útban lenne.

  • julius666

    addikt

    válasz TeeJay #39396 üzenetére

    Nincs semmi védelem, leverné a kismegszakítót.

    Maxon viszont legfeljebb vizet fogsz vele forralni (azt is csak 1-2 percig, mert azalatt felforr :D ), minden más rövid úton úgy égne oda max álláson, hogy edényestől dobhatnád a kukába az egészet. Ez nem gáztűzhely, ahol csutkára tekerve negyed óra után kezd el langyosodni a cucc, te meg szidni Putyin anyukáját a vízgőzért, amit küld a csövön.

    Én elgondolkodnék a helyedben esetleg azon is, hogy nem 2 főzőhelyes mobil lapot veszek, hanem külön 2 db 1 helyeset, az még rugalmasabban pakolászható, illetve ha az egyik ne adj isten elpukkan, a másik még használható amíg nem szerzel újat.

    Egy főzőlapot nem mellesleg nyáron is könnyebb kipakolni szabadba kerti partikor, hátizsákban elviszed haverhoz ha kell. :)

    (Gázművekről való leválást egyébként nagyon támogatom, a kéményseprőkkel karöltve a legmocsokabb banda idehaza a közművek közül. Elképesztően megbántam én is, hogy lakásfelújításkor kondenz kazánt szereltettem be őrület drágán és nem klíma + elektromos fűtőtest kombóval oldottam meg a fűtést...)

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz flegga92 #39421 üzenetére

    +1

    100 kilóért tényleg jó ajánlat, a "nevesebb" márkákhoz képest 40-50 kilóval olcsóbb, az piszkosul nagy különbség. Ennyit még kevesebb gari is indokolna, a Beko pedig pont, hogy többet is ad sok nagynál.

    Nyilván lehet huhogni a support minőségén, de ilyen árkülönbség mellett szerintem már bevállalható az is (már ha igaz egyáltalán). Eleve a szárítógép ha kiesik pár hétre az nem olyan dolog, hogy attól azonnal, teljesen leáll a családi élet...

    Ha nem vettünk volna nemrég egy Gorenjét, lecsapnék erre az akcióra én is tuti.

  • julius666

    addikt

    válasz zsero #39488 üzenetére

    Ami egyébként nagyon tetszik benne, hogy meghekkeli az A+++ minősítést.

    Ebben mi tetszik? :F

    Egyébként azoknak akik mosási hatékonyság - vízfogyasztás összefüggésen kárognak: mit jelent az, hogy több vízzel jobban mos? Miről van itt szó, cementes-festékes melós ruháról? Nem jönnek ki a ketchup foltok Tomi fehér pólójából? Vagy mi?

    Csak mert a mi gépünk (Whirlpool AWS 63213) is 50 l alatt használ a programjai nagy többségében és nekem nem tűnt fel, hogy különösebben rosszul mosna (igaz nagyon koszos ruha ritkán is megy bele). Én örülök, hogy nem használ több vizet.

    A fenti modell egyébként lekopogom, de 3 éve gond nélkül megy, egyedül annyi hibája van, hogy az ajtózárás érzékelője nem százas és van hogy nem enged indítani, néha ki kell nyitni és újra becsapni.

  • julius666

    addikt

    Tisztelt Pályázók!

    Mai napon az ELMŰ-ÉMÁSZ karbantartási munkálatai miatt áramszünet lesz, ezért a közép-magyarországi régió lakosai részére a pályázatbeadás egy későbbi időpontban lesz lehetséges.

    Együttműködésüket köszönjük!

    Amikor elvégeztem az egyetemet, örültem, hogy végre nem kell ilyesmivel szívnom többet (neptun ugye), erre tessék...
    Úgy tűnik ez az állami ügyintézés QoS standardja. :(((

  • julius666

    addikt

    Tisztelt Pályázók!

    Az Otthon Melege Program utolsó fordulójának időpontja technikai okok miatt változik. A Közép-magyarországi régióban a korábban tervezett a pályázati időpont, a november 19. 10-14 óra helyett, egy későbbi időpontban pályázhatnak a Budapesten, illetve Pest megyében élők. A pályázatbenyújtás új időpontja: 2018. november 21. 16.30 - 20.30.

    A változás oka, hogy az ELMŰ-ÉMÁSZ a közép-magyarországi régióban a mai napon is áramszünettel járó karbantartási munkálatokat végez, így vannak olyan területei a régiónak, ahol az adott időszakban a pályázók nem tudják használni számítógépeiket. A pályázatbeadás ezért egy későbbi időpontban lesz lehetséges annak érdekében, hogy senkit ne érjen hátrány.

  • julius666

    addikt

    válasz zsero #39544 üzenetére

    Mit takar, hogy mosószeres marad a ruha? Foltokban látszik rajta? Megkeményedik ahogy beleszárad? Mi az a mosószeres "érzet"? Bocs hogy akadékoskodok, csak egyszerűen értelmezni se tudom ezeket a problémákat, pedig a fentebb említett, itt többeknek "tiltólistás" olasz márka alsó kategóriás (majdnem fele annyiért vettem anno, mint az AEG-eteket) vackával mosunk. Fogyasztani kb. ennyit fogyaszt (áramot picit többet), bőven 3 óra alatti programokkal.

    Milyen mosószert használsz? Mosóport? Mert azt tényleg lehet jobb lenne nem erőltetni, próbáljátok ki folyékony mosószerrel, az sokkal könnyebben oldódik.
    Milyen keménységű a víz felétek? Lehet túl kemény és valamiért az újabb vas nem csipázza, extra vízlágyítót kéne használni.

    Mondjuk a helyetekben én is visszaküldeném a rákba ennyiért, bár nekem eszembe se jutna használt, gari nélküli géppel szórakozni. Ezeket a Mieléket utólag milyen árban szerelik, ha valami eldurran benne?

  • julius666

    addikt

    válasz ribarszki #39550 üzenetére

    Öhm... Mi? Nem kell tökéletesen eltűnnie a mosószer illatának, meg eleve hogyan különbözteted meg az öblítő illatától? Annak pláne az a lényege, hogy maradjon a ruhában.
    Akkor nem jön ki jól a mosószer a cuccból, ha látványosan foltos/kemény/ragacsos lesz.

    Egyébként van szárítógépünk és ha azzal (szárító kendő nélkül) szárítjuk a ruhákat, akkor teljesen kimegy mindenféle mosószer/öblítő illat. Nyilván ki is lehetne öblögetni extra vízzel a mosóprogram végén az illatanyagokat, csak sok értelme nem lenne, felesleges vízpazarlás. Ha zavar az illat, vagy a xenoösztrogénektől retteg valaki, akkor vegyetek illatanyag-mentes mosószereket/öblítőt, van ilyen is a piacon.

  • julius666

    addikt

    válasz Dluinet #39563 üzenetére

    Annak az árából vesz 6 Sencort... Ki is bírja 6× tovább mint egy Sencor? Gariban nem ad annyival többet...

    Mi 2 éve egy Sencor SVC730RD-t vettünk. Abból a +30e-ből, amennyibe egy ténylegesen "márkásabb" porszívó került volna (mondjuk egy Bosch) inkább rendeltem Kínából egy robotporszívót, ami a napi mocskot szépen felszedi, a nagy géphez meg elég az évi párszori nagytakarításkor nyúlni (illetve néha a szőnyeghez).

    Ezt a "terhelést" hibátlanul kiszolgálja az olcsó vacak Sencor is, számomra meg az többet jelent, hogy kevesebbet kell takarítani + több pénz marad a zsebemben annál, hogy milyen logó van a gépre nyomva, vagy esetleg mi van a porszívó technológia licencekkel.

  • julius666

    addikt

    válasz TeeJay #39557 üzenetére

    Nincs ilyen olaj nélküli légfúvós fritőzöm, úgyhogy közvetlen tapasztalatom nincs is ezekkel. Mi légkeveréses sütőben viszont próbáltunk kevés olajjal mirelit hasábot sütni (az ugye hasonlóan működik, forró levegőt keringet), sajnos kifejezetten negatív eredménnyel.

    Az a ropogós kéreg, amit a deep frying (olajban sütés) rápirít a mirelit krumplira, na az nincs, fonnyadt szutyok marad, cserébe sokkal lassabban is sül. 170 fokos olajba bedobva a mirelit hasábot 3-4 perc alatt kész, indukciós főzőlapon az olajat erre a hőfokra fel is melegíted 4-5 percen belül*. Sütőben nem is emlékszem mennyi volt már, de legalább 20 percig ment. Lehet ezek a dedikált ketyerék gyorsabbak lesznek, de az indukcióson, olajban sütött hasáb idejét tuti nem veri, ha ez számít.

    Nem mirelit, készen vett hasábhoz, hanem rendes krumpli sütéséhez ettől még lehet jó, annál én pl. jobban is szeretem, ha nem kérgesedik meg nagyon. Ha egészségesen akar valaki étkezni, akkor talán szerencsésebb is lenne a mirelit "feldolgozott" alapanyagokról is lemondani, nem csak az olajról (ezek alapból tartalmaznak is olajat, csak szólok). Légkeveréses, rendes elektromos sütő mellett viszont én lehet nem költenék ilyen külön ketyerére, a rendes krumplit megsütöd abban is, max lassabban.

    * "hagyományos" fritőzre egyszer próbáltunk átállni hátha jobb, de szívás volt takarítani, cserébe ott vagy 10 percig melegedett az olaj, vissza is vittem 14 napon belül. Csak te írtad fentebb még, hogy indukciós lapon gondolkozol, gondoltam megosztom, hogy hasábot sütni rajta pl. nagyon jó.

  • julius666

    addikt

    válasz Cyborg #39567 üzenetére

    Ezt kifejtenéd? Nem kötözködésből, tényleg érdekel, milyen szívás lehet vele, mire érdemes vigyázni.
    A portartót kicsit macerás üríteni, de így, hogy évi 2-3× kell, különösebben nem fáj. Más probléma meg nem rémlik, jól szív, működik, nem esik szét.

    #39568 Dluinet:
    Később mi változik? Mit jelent a később? 2 hónap? 1 év? 5 év?

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz flegga92 #39571 üzenetére

    Amennyi idő és víz elment a tisztítására...

    Mire ment el sok víz? :F

    Ha jól nézem, ez sima portartályos készülék, nem vízszűrős. Beleborítod a kukába a tartalmát, a szűrő(ke)t esetleg átfújkálod, ha már nagyon retkesek, cseréled. Átlag esetben az egész "tortúra" van kb. 2 perc.
    Ennek látnia nem kéne vizet.

    #39577 sanzi89:
    Tőled is kérdezem: minek mosni? Amit kiszórsz belőle, azon felül amit még a mosogatással kipucolsz por mennyiséget, azt a következő porszívózásnál kb. az első 10 másodpercben be is szívja a gép. Kb. ennyit nyersz az extra munkával.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Dluinet #39576 üzenetére

    Milyen elváltozás okozza ezt? Mi romlik el rajta a kezdeti állapothoz képest, a Dysonokon ezt hogyan védik ki? Mennyi idő alatt megy végbe ez az "elváltozás"? :F
    Ez így elsőre eléggé légből kapott FUD-nak hangzik...

  • julius666

    addikt

    válasz Bence01 #39585 üzenetére

    Mi Ikeában vettük, relative olcsó, sok garival. A keretedbe egy alapabb komplett 3-4 helyes főzőlap bele is fér.
    Neked is ajánlom gondold át kell-e egyáltalán beépítős, vagy elég-e a mobil főzőlap, kb. ugyan azt tudja, én ma már inkább mobilt vennék, ha most kéne választanom.

    Gondolom a melegedés miatt kapcsol le a régi villanytűzhelyed automatikusan. Az indukciósnál csak az edény melegedik, az "melegíti vissza" a főzőlapot, de ez a hatás elhanyagolható a régi rezsókhoz/kerámia főzőlapokhoz képest. Alacsony/közepes hőfokon bármeddig elrotyoghat rajta az ebéd.

    Meg az érdekelne, hogy a folyadék nélküli pici olajjal sütött húsok hogyan készülnek el benne, nem éget nagyon vagy van valami extra technika hozzá?

    Mivel az indukciós nagyon "intenzíven" melegít, a vékony falú edények meg nem vezetik eléggé el a hőt, magasabb hőfokon (tehát ha sütsz) akkor a mágneses ívben bizony le tudod égetni a kaját (alacsonyabb hőfokon - főzéshez - nem szokott gond lenni). Magyarán ne a nagyi max 2 mm falvastagságú zománcos edényében süsd a húst, mert abban bizony odaég (bár abban szerintem gázon is). Ha van normális vastagságú, mágnesezhető fémmagos serpenyőd (indukciós Tefalok pl. ilyenek), azzal nem lesz gond.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Cyborg #39586 üzenetére

    A tartály ürítése, és a tisztán tartása férfi meló volt, egy nő össze se tudta volna rakni, olyan bonyolult, némi túlzással persze: )
    Ez pipa. :DDD
    - Csomó kis apró rés volt a tartályban, ahova beragadt a kosz-por-szösz, és alig lehet kiszedni.
    Ez is, bár nem annyira vészes mint írod.
    - Az porszívő cső nyele annyira gagyi volt, hogy máf fáj, nagyon nehéz volt vele porszívózni, hajlott össze-vissza.
    - A gégecső rövid volt, és persze a hálózati kábel is a rövidebb fajtából való volt.
    - A krómcsőről is hamar letört a műanyag kapcsoló, amivel nyitni-csukni lehetett.
    Ezeket ezek szerint orvosolták, a cső szvsz korrekt.
    - A ciklon szűrési rendszere se volt szerintem annyira jó,mert mögötte, a hepa tiszta por volt, meg előtte a szivacs előszűrő is, vagy már nem emlészem a pontos sorrendre.
    Fordított a sorrend, főleg a szivacs van tele. Nem tudom ez mennyire gáz, mi sajnos elég porosak vagyunk (forgalmas főútvonal mellett lakunk), nekem nem meglepő, hogy sok finom por átjut a ciklon szűrőn.

    A többi nekem még nem jött elő, de előjöhet.

    Mosni nem kell semmit, ez egy marhaság. Nem igazán értem mire jó, ha "ragyog" belülről a portartály, meg hogy ha kijönnek a sarkokból is a fél kisujj körömnyi por letapadások... Még egyszer, ahogy bekapcsolod legközelebb, 10 másodperc alatt ugyan olyan lesz, mintha le se mostad volna (ezt nem csak neked).

    Az ürítés enyhén lehet kellemetlen, de hogy nekünk évi 2-3× kell üríteni, nem tudnék spórolni rajta igazán sok időt, nekem ez nem probléma. Lakásban üríteni nyilván elmebaj, nem is értem hogy merülhet fel bárkiben. Erkély/lépcsőház/udvar, szerintem meg tudja oldani mindenki lakáson kívül is, ez sem akkora kényelmetlenség.

    HEPA szűrő meg porzsákosnál is van, szvsz azt kellemetlenebb átfújkálni, mint a tartályt üríteni.

  • julius666

    addikt

    válasz Bence01 #39591 üzenetére

    Azt gondolom a beépített jobb megépítési minőséget képvisel azért gondoltam arra.

    Nyilván masszívabb a munkalapba építve, mint egy mobil (amit akár le is tudsz ejteni :DDD ), de a "belseje" kétlem különösebben rosszabb lenne a mobilnak. De ha gyengébb is lenne, egy főzőhelyes mobil lapot megkapsz 10e ft környékén és sokkal rugalmasabb, úgy pakolod ahogy akarod, ha elpukkan könnyen gariztatod/veszel másikat, ellentétben a beépítettel, ahol ki kell belezni a munkalapból majd vissza.

    Ahogy látom a gyengéje, ha rajthagyod a meleg fazekat, de a főzőlap kikapcsol és a maradékhő tönkrevágja az elektronikát.

    Ez marhaság, ezt az én kommentemből olvastad volna ki? Mivel elsősorban az edény melegedik, pont hogy jobban/tovább bírja a hőt az elektronika (mivel kevesebb hő éri), mint a hagyományos rezsóknál/kerámia főzőlapoknál.

    Meg sokan írják, hogy hangos ezt hogy kell elképzelni? Forr a víz, de hangosabban zúg mellé a ventillátor?

    Nem, halkabb a forrásban lévő víznél. Van egy jellemző "zümmögő" hangja is amikor épp indukcióval melegít, de ez se hangos. Konyhában főzés közben bőven a legkevésbé zavaró hangforrások egyike az indukciós főzőlap.

  • julius666

    addikt

    válasz Bence01 #39611 üzenetére

    már megnéztem szinte mindegyiknek csak az alját fogja a mágnes az oldalát nem.

    Ez nem probléma, sőt, ezek direkt indukciós lapra szánt alu edények.
    Igen, csak alul melegít a főzőlap, sőt, ott se mindenhol, egy kis körívben ahol a mágneses tekercs van.
    Az ilyen edények mint amit írtál jellemzően szépen eloszlatják a hőt.

    Mielőtt valami blekk frájdéjes kamu akcióba fejest ugranál, nézzél árukeresős árakat, illetve mindneképp nézd meg az Ikea kínálatát. Háztartási gépnél a gari kiemelten fontos (kb. az egyetlen paraméter, ami ténylegesen utal a megbízhatóságra), ár/szubjektív tetszés mellett erre is figyelj.

    Sok sikert a választáshoz!

  • julius666

    addikt

    válasz Fandango #39661 üzenetére

    A kisebb, legkárosabb (akár már tüdőbe lejutó) por részecskéket (a PM10-hez közelítve, amik a leglassabban ülepednek le) nem fogod látni már egészségkárosító szinteken sem. A szűrők minősége főleg ezeknél számít, a sima homok jellegű port/szöszöket (amit elsősorban látsz, amikor kiborítod a tartályt) azt nyilván a legolcsóbb is megfogja.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Air_filter#Filter_classes

    Amire a HEPA-t nem merik rásütni, az a "Fine filters" kategóriába fog esni valószínűleg, azon a legfinomabb leülepedő por 10%-a akár áthúz.

    Nyilván felhasználás függő, ez mennyire probléma. Ha a nagy porszívót havi 1-2× veszitek csak elő és amúgy is szellőztettek rendszeresen (mint mi), akkor kb. hót mindegy, abban milyen szűrő van. Ha minden nap végigszalad a lakáson az asszony vele, akkor viszont én lehet áldoznék a jobb szűrőjű megoldásra (legalább HEPA legyen).

  • julius666

    addikt

    válasz BB9000 #39665 üzenetére

    Ez erősen várható volt, mivel - lényegében nyitott - EU-s keretek újracsomagolása csak ez a program, a megadott fix keret eléggé mondvacsinált volt. Csak beírta pártunk és kormányunk random a tavalyi végösszeget limitként, aztán ha több lesz (úgyis), akkor max jó fejek lesznek a szavazók szemében, amikor megemelik az összeget.

    A program alapcélja egyébként abszolút nemes, de a kivitelezése sajnos magyarosra sikerült (bár legalább a pályázás része ennek korrekt volt). Legkevésbé a rászorulók fogják igénybe venni ezt is.

  • julius666

    addikt

    válasz Fandango #39669 üzenetére

    Az teljesen jó, ilyen használati szintnél bőven jobb is mint indokolt lenne.

    Annyira nem kell túlspilázni a dolgot, ebben teljesen igazad van. Átlag magyarra sokkal kevesebb hatása van annak a pornak, amit a porszívója prüszköl vissza a levegőbe, mint amit ő/a szomszédja füstöl az orra alá a ledörrent tizenéves német import dízellel, meg a bontott szekrénylappal való fűtéssel.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz oroszzoli #39728 üzenetére

    valóban igaz az az elv, hogy bármit vesz az ember csak minél több garancia legyen rajta ?

    Valóban. És kb. ez a leghasznosabb infó, amit megbízhatósággal kapcsolatban kapni fogsz itt, minden más (pl. hogy vegyél "drága németet") vagy urban legend, vagy egyéni tapasztalat, aminek vagy van alapja és relevanciája, vagy nincs.

    Persze gari és gari között is van különbség (pl. szerviz ellátottság), de laikusként előre ezt pont annyira nem fogod tudni, mint hogy milyen alkatrészeken spórolt a gyártó.

    Első körben márkát szeretném belőni, illetve azt, hogy szerintetek egy márkán belül mozogjak, vagy inkább gépekre koncentráljak ?

    Tök felesleges márkahűnek lenni. Első körben lődd be az egészre mennyi pénzt szánsz, aztán abból legózz. Ez a 90-130e forint eszközönként marhaság, mivel pl. főzőlapot, mikrót jóval olcsóbban kapsz teljesen jót.

    Pár tanács olyantól, aki berendezett legénylakást már:
    Ha jól gondolom, max 2-en fogtok lakni (esetleg jövendőbeli) pároddal, nem biztos, hogy sok értelme van sok terítékes beépített mosogatógépnek. Nekünk kis asztali 6 terítékes van, bőven elférünk benne, pedig főzünk rendszeresen. Egy ilyet megkapsz 60-70e forintból.

    Indukciós főzőlapból kis lakásba pénz és helypazarlás nagy beépíthetőt venni. Nekünk is elég lett volna 2 főzőhelyes, vagy még inkább 2 db. mobil főzőlap, amit ha nem kell fel lehet akasztani a falra és nem foglalja a helyet a munkapulton.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz polonic #39736 üzenetére

    -1

    Nekünk 6 terítékesbe simán beférnek a lábasok, egyszerre akár 2-3 is (igaz tányérnak akkor már nem sok hely marad). Ritka, hogy ténylegesen annyi szennyes termelődik, ami nem fér be egy mosásba, de akkor meg megy egymás után 2× a gép, na bumm.

    Ellenben egy nagy gépet 2 ember - sok sütés-főzés mellett is - hosszú napok alatt fog megtelíteni. Az meg mivel a mosási hőfokon nem döglenek meg a bacik, nem a legegészségesebb, ha bent erjed a dzsuva. Persze lehet a gépet 1-2 naponta járatni úgy is, ha félig sincs, csak az enyhén szólva sem a leggazdaságosabb...

    Több fős családba persze én se javasolnék kis gépet.

  • julius666

    addikt

    válasz polonic #39760 üzenetére

    Az evőeszköztartó ezekben kivehető, nem muszáj berakni. Lábas miért ne férne a tányérok helyére?
    Neked ez hány napnyi szennyes? Nálunk (2 főre) ennyi tányér azért több nap alatt gyűlik össze.

  • julius666

    addikt

    válasz polonic #39765 üzenetére

    Ha rendszeresen van étkező vendég, akkor nyilván kevés az asztali gép, nem véletlenül írtam, hogy max 2 főre érdemes ilyenben gondolkodni. ;)

    Ha rendszeresen (akár napi szinten) durván sok szennyest termeltek (főztök levest is mindig, asszony rendszeresen sütit süt), akkor is persze kevés lehet. De átlag legénylakás abszolút nem ilyen, ezt saját és a teljes korombeli környezetem alapján tanúsíthatom. Az igazán nagy főzőcske/sütögetés inkább ünnepi dolog, akkor meg bőven belefér, hogy 2 menetben mos el a gép.

    A fél adagos mosás hogyan megy egyébként? Csak a felső kosarat kell megpakolni, és akkor csak az az alatti spriccelő kart hajtja meg vízzel a gép?

  • julius666

    addikt

    válasz Dicker #39889 üzenetére

    Szerintem meg új gépnél ne próbálj otthon kendácsolni semmit, mert bukhatod a garit...

    Elállási jog/gari amíg még lehet. Tudom, hogy macera ügyintézni, a magyar inkább házilag megoldja, csak hogy ne kelljen konfrontálódni, de hidd el jobban jársz. "Fésülgesse" az saját költségen, aki rád sózta ezt a selejtet, ne tegyél neki szívességet!

  • julius666

    addikt

    válasz canniball #39927 üzenetére

    A (jellemzően a gép tetején található) tartályba ugyanúgy/ugyanazon a csövön nyomja fel a szivattyú a vizet, mint ha lefolyóba lenne kötve. Szóval a válasz triviálisan igen.

    Egyébként a gép által kicsapatott víz "majdnem" desztillált víz, csomó mindenre nagyon jól használható (vasaláshoz, foltmentesen száradó tisztításhoz, stb). Szerintem pazarlás a lefolyóba kötni.

  • julius666

    addikt

    válasz Voice24 #39949 üzenetére

    De múltkor egy mosogatás úgy ment le, hogy kikapcsoláskor döbbentem rá, nem tettem tablettát a gépbe. De ez csak belém villant, mert az edényeken egyáltalán nem látszott, teljesen tiszta volt mind (igaz, nem rövid program ment).

    +1, nekünk is hasonló a tapasztalatunk. A mosogatógép tabletták szerepét erősen túlbecsülik általában.

    Mi a mülleres saját márkás zacskós port használjuk a kis asztali készülékünkbe, kb fele mennyiségen, mint az ajánlás lenne. A rövid, takarékos 1 órás pohár mosó program patentre elmos mindent, töredék árra jön ki, mint a márkás tabik, cserébe nem "akad be" soha a tartóba, te adagolod (edény mennyiség függvényében), stb.

    Egyszer poénból kiszámoltam, kb. 30-35 forint között jön ki egy mosás mindenestül, por, víz, áram (só, öblítő jó ha 2-3 forint mosásonként, nem tétel). "Márkásból" csak egy tabi ára ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Zοltta #39963 üzenetére

    Leginkább ami szüleidhez passzol. A legjobbak az őrlős gépek, utánuk amit előző posztban a kolléga írt, a komolyabb őrölt kávéból főző masinák. Ha ezek árban nem játszanak, akkor alsó kategóriás kapszulás/szarvasi.

    Nekünk pl. a kapszulás vált be, de én szüleimnek az nem lett volna jó. Nekik a kotyogós "a kávé", ilyen Szarvasi vackuk van, én meg azt nem bírom.

  • julius666

    addikt

    Sziasztok!

    Lassan aktuális lesz a csereprogramos mosógép csere anyáméknak. Felültöltőset szeretne, egyelőre az Electrolux tűnik a befutónak a +3 év (összesen 4) gari miatt, meg mert az valamennyire megbízható márkának tűnik, még talán korrekt áron.

    A fő kérdés az lenne, az ILW és az ESW széria között mi a különbség? Mert tudásban kb. ugyan azt hozzák (összehasonlítás), illetve árban sincs nagy eltérés (~10e Ft).
    Csak a kijelző lenne? Milyen az a "közepes LCD"?

    Amit szintén nem értek, hogy miért van minden típusból 1000-es illetve 1200-as centrivel szállított modell is, lényegi árkülönbség nélkül. Miért venne bárki gyengébbet gyakorlatilag ugyan annyiért? Ha valakinek sok az 1200 fordulat, kisebbre veszi a programban és kész.

    Édesanyám részéről felmerült még, hogy lehetne esetleg inverteres (EVT széria 20e-ért drágábban), de mivel keveset mosnak (csak két főre mióta a gyerekek kirepültek), meg nem a hálóban van a gép, szvsz felesleges pénzkidobás lenne. Erről vélemény?

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz blattida #42485 üzenetére

    viszont sokkal tartósabbak

    Ez azért [citation needed] erősen, főleg az utángyártott alkatrészekre.

    csak nem mindig éri meg a szervizelés

    Miele gépeknél is az a baj, hogy saját kezdő árukhoz képest lehet megéri őket javíttatni, de ha belegondolsz abba, hogy amúgy ha elpasszolod inkább és veszel új low-end cuccot (ami hiába gagyibb, vonalkódos alsókat ugyanúgy elmossa), lehet jobban jársz és évekre be vagy garival biztosítva megint.

    Akkor meg már miért vernéd el alapból a pénzed a Mielére.

  • julius666

    addikt

    Sziasztok!

    Szüleim mosógép csere előtt állnak, ki is néztem nekik egy 6 kilós felültöltős Electroluxot a 3 év gari miatt. Édesanyám attól fél, hogy a kapacitása nem lesz elég pl. pokrócok mosásához, de szerintem ez marhaság, kettejüknek (idősek) szerintem totál felesleges nagyobb kapacitású gép.

    Szerintetek?

  • julius666

    addikt

    Sziasztok!

    Párommal az új családi fészekbe valami nagyobb hűtőn gondolkozunk, elsősorban az amerikai típusún. Sajnos egyikőnk családjában sem volt ilyen soha (mármint side-by-side hűtő), nem sok tapasztalatunk van vele.

    Ahogy néztem lényegében három típusa van:
    - kétajtós (egyik oldal mélyhűtő, a másik sima)
    - négyajtós (felül sima hűtő 2 ajtóval, alul mélyhűtő 2 ajtóval)
    - kétajtós + fiókos (felül sima hűtő 2 ajtóval, alul mélyhűtő fiókok)

    Józan paraszti ész alapján a kétajtós nem túl hatékony konstrukció, ha ki kell nyitni a mélyhűtő hosszúkás ajtaját, a hideg levegő nagy része azonnal kiömlik rajta. A négyajtósnál lent jellemzően két elválasztott hűtőrekesz van, ez hatékonyság szempontjából nem rossz, csak érezhetően kevesebb is benne a hely az elválasztás miatt.

    Nekem a fiókos tűnik a legértelmesebb konstrukciónak, de gyanúsan kevés ilyen típus van a piacon, gondolom van ennek valami oka. :F Fiókosra egy példa:
    [link]

    Mik a tapasztalatok amerikai hűtőkkel? Mire érdemes figyelni, kinek melyik típus jött be és miért?

Új hozzászólás Aktív témák