Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    válasz Bloksma #35480 üzenetére

    Pont ilyen típusú elszívón gondolkodom én is. Tapasztalatom nincs vele, csak a trapéz alakú "kürtős" elszívóval. Ezt 70cm magasra tettem az alsó konyhapulttól (mivel nem olvastam utána, csak egyszerűen lemértem egy kiállított bútornál az Ikeában). 60cm-es főzőlap 60cm-es Cata elszívó 70cm-es magasságban: nem mondanám, hogy ez így egy hatékony megoldás. Sok gőz mellé megy, főleg ha résnyire nyitva az ablak, ahonnan oldalirányból jön az utánpótlás levegő. Rengeteget segítene, ha lentebb lehetne rakni...mondjuk 50cm-re (vagy akár még egy picit lentebb...). A jelenlegivel ezt nem tudnám megtenni, mivel egyrészt semmit sem látnék az elszívótól, másrészt beleütköznék (mondjuk így is be szoktuk néha verni a fejünket).
    Nyilván, ahol nyílt láng van, ott jogos lehet a 70cm magasság a munkapulttól, de nálunk indukciós van, szóval mehetne lentebb, és az utóbb leírt hátrányokat egy döntött változattal ki lehetne küszöbölni. Amit még megfontolnék: legyen legalább 20, vagy ha fér 30cm-rel szélesebb, mint a főzőlap.
    (Amúgy elromlott a világítást kapcsoló gomb, emiatt is felmerült a csere, csakhogy hozzáférhetetlen, a trapéz alakú rész csücskében van valahogy berakva az egész panel. Amúgy meg soha többé amerikai konyha, hanem külön helyiség, ami jól szellőztethető, és problem solved... Addig meg nincs se lángos, se bundáskenyér :DDD )

Új hozzászólás Aktív témák