Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balojazz

    aktív tag

    válasz pjen #76862 üzenetére

    Ezt olvasva azt hiszem, értem már. Mindig az én feladatom volt a mosogatás, az asszonyé a mosás. 5-6 évvel ezelőttig kézzel csináltam, míg már elviselhetetlenül sok volt az idő, amit ezzel töltöttem, mert megjött a harmadik kölök. De ennek a korszakomnak a végefelé már minden trükköt bevetettem. Vizespohár, kávésbögre csak 1 db/fő, én 1-2 hétig is elvagyok 1 db-bal, mert üresen iszom. Tányéron ha csak morzsa volt, ugyanazt megkapja megint, aki használta. Savanyúságos tányér újrahasználható kb féldecis öblítéssel, ha meg zsíros lett, az lesz a csontos legközelebb. Vendégeknek színes gumik a pohárra, gyerekeknél különbözők, mindenki megjegyzi. Nincs azonnali mosogatás: a nagyon szutykos edények a kézi mosogatóba kerülnek, 1-2 napig az öblítő, kézmosó, kávéfőző stb lecsorgó szürkevíz áztatja, utána mehet be, ha összegyűlt egy töltet. Satöbbi. Ez annyira reflexszé vált, hogy csak most tudatosult, ahogy olvastam, milyen mennyiséget használtok. Ezzel együtt rendszeresen hibázom: van, hogy berakom a gyerek poharát, amiből csak egyszer ivott vizet, erre a "hol a poharam?" kérdés figyelmeztet. Ezért lehet, hogy 5 főre csak átlag 3 naponta kell mosogatni nálunk. Meg persze oviban-suliban esznek, ha meg rendelünk, max 1-2 evőeszköz fogy. Viszont asszony HO-ban nyomja, nyáron meg itthon vannak, és akkor sem (sokkal) többször kell, azt észrevenném. Párszor előfordul, hogy 2 naponta kell, de ugyanennyiszer a 4-5 napos szünet is megesik.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák