Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz KilgoreTrout #26598 üzenetére

    ez ennyire nem egyszerű. az a felállás, hogy a társasháznak eddig egy lakó volt a közös képviselője, de már nem akarja tovább csinálni, lemond. többé-kevésbé elégedettek voltunk vele, stimmeltek a számok (már amit láttunk).

    ő keresett maga helyett valakit, őket találta meg, én csak személyes, informális beszélgetés alapján tudom, hogy ők lesznek, ez köröztetve nem volt a lakók között. a választás kőkemény szempontja az volt, hogy a srác apját ismeri és az egy rendes ember. no comment.

    na már most én ezeknél jobbat nem tudok, és nem is áll módomban keresni, egyedül annyit tudok tenni, hogy megpróbálok előzetesen valami háttérellenőrzést végezni, de mivel egyedül a nevük áll rendelkezésre így ez alapján tudok csak elindulni.

    a csavar ott van a dologban, hogy holnap lesz a lakógyűlés, ahol ezek (egyéb pályázó hiányában) nyilván meg is lesznek választva, ha csak nem derül ki most valami eget verő turpisság. de azon kívül, hogy ötöde a mérlegfőösszege a kft-nek ahhoz a pénzhez képest, amit most rájuk akarunk bízni, nem találtam semmi eget verőt.

    a vicc az, hogy ezek annyira naivak, hogy a pénzügyi ellenőrzés annyiból fog állni, hogy a lakók közül kikerülő számvizsgáló bizottsági tag rá tud nézni a bankszámlára meg az ottani mozgásokra. szerintem még egy sima ellenjegyzési kötelezettséget sem fognak kikötni. ezt mondjuk amúgy meg fogom említeni, mert ez szerintem nonszensz.

    arra viszont nincs módom, hogy ezt most mindenki ellenében leboxoljam, meg keressek alternatívát (nyilván rám dobnák, hogy kedves franco akkor lesz kedves valakit keresni *dramatic ragequit* meg jajjmá de nagy macera 50k fölötti kiadásoknál beszerezni az ellenjegyzést omg omg fffuuu).

    szóval mint ahogy a leírtakból is látszik, tele van a törpöm ezzel, meg fel is nyomja a savamat rendesen, és már nagyon unom, hogy én vagyok az ügyeletes donkihóte a sok nyugger között.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák