Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    válasz st6969 #26372 üzenetére

    Szerintem is kibírható, de annyiban pontosítanék, hogy célszerű főzés előtt és után még 10-15 percig járatni a páraelszívót.
    És igen, abban igazad van, hogy sajnos ezekkel az átlagos, kihúzható páraelszívókkal tökéletes eredményt nem lehet elérni, főleg úgy, ha az a főzőlap szélességével megegyező.
    Az 1100 m3/h légszállítási érték fedi a valóságot, csak azt tudni kell, hogy ez a mért max teljesítménye, amikor a légáramlat nem ütközik semmilyen ellenállásba. Magyarán ezzel a számadattal a gyakorlatban nem sokra mész. Emiatt született meg az EN 61591 szabvány szerinti mérés.
    Biztonsági okokból pedig nem célszerű közelebb tenni a főzőlaphoz a páraelszívót (főleg gáztűzhely esetében nem).

  • dethroner

    veterán

    válasz st6969 #26372 üzenetére

    Eddig nem sok tapasztalatom(tunk) van elszívókkal. Anyámnak otthon valami nagyon bóvli alap elszívója volt, ő egyből a kéménybe vezette, de így is annyira semmi teljesítmény nem volt, hogy rövid idő után már be sem kapcsolta és a következő festés után már fel sem rakatta. Itt most meg panelban élünk, eddig a szagok és a pára ablak nyitással távoztak. Most lesz teljes konyha felújítás, bnőm nem is akart ilyen masinát, de én ragaszkodom hozzá, hátha rövidebb ideig lesz mindent átható főzés szag. Mert az étel amíg készül lehet hogy illata van, de ha leülsz enni akkor az már szag :)
    Több helyen olvastam hogy az ideális távolság a tűzhelytől 60-70 cm.

    (#26373) peppe79 Elég kicsi a konyha, sajnos folyamatos helyhiánnyal küzdünk, így meg kell elégedni a tűzhely szélességével megegyező, 50cm-es elszívóval.
    Neked is Cata van? Amúgy ez az 1-es fokozaton mért 60dB mennyire hangos és milyen a szívóerő? Lehet hogy a legtöbb esetben ez a fokozat is elég?
    Ha nem nagy kérés, tudnál csinálni egy rövid videót, amin a jól hallható ahogy a 3 fokozatot külön bekapcsolod és feltöltenéd valahová? :R

    [ Szerkesztve ]

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák