Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    Uraim!

    Az elmúlt hétvégén megmentettem a pusztulástól egy házimozi rendszert. Nem került veszélyes hulladékként a gyűjtőhelyre. Látszólag minden működik rendesen de van néhány problémám.

    Harman/kardon AVR 235/230, SUB-TS7/230, SAT - TS7 illetve CENT-TS7 felállásban. Hozzátartozik még egy DVD 47/230.

    HDMI port csak a DVD lejátszón van. Az AVR rendelkezik 3 darab optika bemenettel illet koax csatlakozóval. Az utóbbival nem tudok mit kezdeni. Az opikai bemenet használatával sajnos nem boldogulok.
    Az AVR-t CD lejátszásra állítva, bármely optikai bemenetre állítva az eszközt, Felvillan egy KHz jellegű felirat, majd megszűnik a kapcsolat és vissza áll az eszköz analóg kapcsolatra. Kettő kábellel próbáltam egy "eredeti" látszólag szuper minőség, aranyozott műanyagvéggel. A másik egy ajándék, olcsóbb eszközhöz.
    Vagy mind a kettő rossz vagy én rontok el valamit. (A fény mind a kettőn áthalad.)

    Analóg direkt bemeneteket tesztelve, az 5.1 minden csatornája rendben megszólal.

    A kérdésem a következő.
    Ha vásárolok egy ROLINE HDMI 4K2K Audio Extraktor LPCM 7.1 | HiFi Stereo Audio Converter vagy hasonló eszközt, akkor a tévéből HDMI-n érkező hang megszólaltatja az erősítőt.
    Ha igen, akkor szinkronban marad a hang a képpel?
    Ha nem akkor szinkronba hozható valamilyen beállítással.

    Ha idáig minden kérdésre pozitív a válasz, akkor HDMI jelből ki lehet szedni az eszköz ki- és bekapcsoló jelet és meg lehet etetni az erősítővel? Hogy úgy lehessen használni mint egy 60 ezer forintos jól árazott házimozi rendszert?

    Elsősorban filmnézésre szeretném használni, 5,1-es felállásban.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák