Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz devil-k #91263 üzenetére

    Természetesen szabad nem egyetértened.

    Anno azért is vettem meg, mert az AVO és mások is jókat írtak róla, de még egy rövid meghallgatást is eszközöltem a vásárlás előtt. Otthon mégis más lett a végeredmény.

    Mindebből az a tanulság, hogy semmi sem szabad elhinni, amit mások írnak, úgy mint ahogyan most Te is teszed velem.

    Nekem az x2000 hatalmas csalódás volt, tény, hogy előtte a Yamaha RV1300 magasabbra tette azt a lécet, amit a Denon nem tudott átugrani.Az első benyomás pozitív volt ugyan, de ami később jött, az már kevésbé.
    Ettől függetlenül nálam legalábbis nem létezik olyan fogalom, hogy jónak titulálok valamit, amiről kiderül, hogy csak a saját kategóriájában igaz mindez a jelző. Ha ez így van, akkor az nagyon is félrevezető.

    Tipikus Trabant / Kis Polszki / Zaporozsec esete, mikor az egyiket a "maga" kategóriájában kikiáltja valaki győztesnek.

    De attól még a győztes egy kalap kaki, úgy abszolúte. :D

    Nálam legalább is ezen a szinten mozgott az x2000 és minden ellenfele. Lehet én vagyok érzékenyebb erre, de mint mondtam zenei hallásom van, nem pedig filmes, ha értesz. Teljesen mást tartok fontosnak, mint pl. Te.

    Nekem nincs szükségem földbe döngölő basszusokra, sokkal inkább valódi hangszer és énekhangra.
    Ezt viszont egyáltalán nem tudja teljesíteni a fent említett erősítő és társai.
    Nem vitatom, filmen tud törni-zúzni, de ez a legkevésbé sem számít nálam. Ha számítana vettem volna egy Onkyo-t.

    (#91264) BBéci:

    Nem vitatom el a mozis képességeit, de az nekem édeskevés sajnos.

    Nálam a zene legalább annyira fontos, mint a mozi.

    De az azért elég fura, hogy a Denon mellé annyira fontos a megfelelő hangfal típus kiválasztása, mert akkor baromi rizikós a megvétele és háklis erősítőnek is nevezhetnénk akár, amihez valóban csak 1-2 típusú hangfal ajánlható tiszta szívvel. Ez kizárólag akkor van rendben, ha az ember új rendszert épít, mert a meglévő nem biztos, hogy "kompatibilis" lesz vele. Az meg megint csak elég vicces, hogy egy Triangle Antal 202 nem volt számára megfelelő partner, szemben a NAD-al, amivel úgy összeillik, mint kulcs a zárral.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz devil-k #91263 üzenetére

    "És az X2000-nél? Múltkor is kérdeztem a kábeleket és nem válaszoltál rá."

    A Denon is ezzel "szerepelt", csak azt gondoltam, nem feltételezed, hogy villanyvezetéket használok.

    Persze ezek villanyvezetéknek, vagy kerítésdrótnak számítanak némely felhasználó szemében, de az más kérdéskört feszegetne megint csak.

    Nyilván magasabb HM. árszinten mozogva már azzá is degradálódnak. Ezért nem is kacsintgatok a High-End irányába, mert semmi kedvem belekezdeni a véget nem érő pénzköltésbe, ami ráadásul a "legkevesebb" ebben az esetben.

    Pont ez az egyik oka annak is, hogy nem kívánnék drágább HM erősítőt venni a jelenleginél, mert nem tudnám kiszolgálni megfelelő perifériákkal. A többit okot már talán ismered.

    liszi70 :

    +1 a Magyar DD hangminőség javulás mellett.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák