Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MasterMark #49802 üzenetére

    A sub mindig megkapja a teljes LFE csatornát, kivéve, ha külön tudsz rátenni egy felső vágást (én pl. tudok a Denon AVR-el, amin ez alapból 120-on áll, mert csak addig szabadna használni az LFE-t, de feltolható 200Hz-ig, vagy lentebb vehető 120 alá, ha vágni akarsz belőle, de a vágott rész akkor nem megy sehova), a keresztváltás csak a többi, LFE-n kívüli csatorna alját irányítja át a sub-ra (pl. minden csatornát 0 és 80, vagy 120Hz közt átküld a frontról vagy surround-ról, esetleg centerről a sub-ra). A kettő nem érinti egymást. Az LFE csatorna megvágása nincs kihatással arra, amit a többi csatornából a sub-ra irányítasz. A sub mindent megkap, amit máshonnan irányítasz át, és amit nem vágsz le az LFE csatornából.

    A másik trükkös mód, amiről szó volt, az LFE+Main az Denon specifikus (lehet máshol is, de szerintem ott más néven), és azt már leírtam lentebb (a lényege, hogy a sub-ot és a Large-nak jelölt hangdobozokat együtt használja az alacsony frekvenciák előállításához, tehát a Small-nak jelölt hangdobozok csatornáinak alsó részét átirányítja, de nem csak a sub-ra megy minden, hanem mondjuk a frontokra is jut mély hang).

    Szóval nem érdemes 120 alá (esetleg fölé, de igazából oda sem) állítani az LFE vágást. A keresztváltást pedig úgy kell belőni, hogy optimális legyen. Mindenképp kezdődjön el olyan alacsonyan az egyes csatornákon, ahol azok hangdobozai kimerülnek, de ne menjen olyan magasra, ahonnan már térben elkülöníthetővé válik a hangforrás.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák