Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09634560

    törölt tag

    válasz ALYRA #29094 üzenetére

    Akkor hadd mondjak másik, szakmai érvet is amit tapasztalat utján is megerősithetek: mivel a mélynyomó adja le az alsó frekvenciákat,nem a HM erősitő, ezért azt nem az erősítőnek kell erősitenie, így az a sáv (80 Hz alatti) felszabadul a közép és alsó-közép frekvenciának,ez tehermentesiti a HM erősitőt Így jobb lesz a beszédérthetőség és tisztábban hallod a zenei hangokat. Ráadásul nem melegszik anyira az erősitőd se mert épp a legalsó frekik mennek ki a portokon a legkisebb impedanciával,így a legnagyobb áramot veszik fel a végfoktól a többi rovására.
    AD1: a mélysugárzót eleve ugy hangoljuk (és az YPAO és az AUdyssey is ezt teszi, az utóbbi néha túlzóan is,mint olvashattad) hogy ne hallatszon ki nagyon, épp csak észrevehetően legyen benne a hangképben, a méylnyomót kikapcsolva viszont hiányozzon. Ezt nem hiszem el hogy izléstől függ, sőt inkább izléshiánynak tartom jól hallhatóvá vagy afelettivé erősiteni.
    AD2 (Bécinek!): ez beleirtam az 1. sz hsz. módositásában de nem vagyok biztos benne hogy elküldtem ,mert hosszúnak találtam. Jópár mondatot kivettem emiatt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák