Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oldfighter

    senior tag

    válasz Patice #23413 üzenetére

    Csatlakozom az előttem szólókhoz, jó kis összefoglaló lett. Bár ahogy elnézem túl sokat nem vesztettem, hogy idén nem látogattam ki. Remélem egyszer még azért a régi fényében fog visszatérni a kiállítás. :)

    Süket szomszéd a jó szomszéd!

  • Patice

    nagyúr

    válasz Patice #23413 üzenetére

    Folytatás:

    112 - Quiet Point

    Ez egy érdekes szoba volt. A négy sarokba négy állványon négy Genelec 8130-as aktív monitor szolgáltatta a metrózajt. A fülelés tárgyai nem ezek a három utas újdonságok voltak, hanem az Audio Technica új, aktív zajszűrős technológiával ellátot fejhallgatói, amik a külső zajokat érzékelve azzal ellentétes fázisú hangot bocsájt a fülünkbe, így azok kioltják egymást. Az eljárás működőképes, tényleg hatékonyan tartotta "kint" a zajokat. A Genelec-ek meglepően élethűen adták vissza a budapesti metró zaját. Az ajtók döngése becsukáskor is egész hihető volt. Tetszett ez a kis teszt. Kár, hogy a Genelec-eken nem zenét tettek be "háttérzajnak".

    114 - Digital Pro

    Itt a Digital Pro gondozásában Bryston elektronikákkal kiszolgált sE Munro Egg 150 (tényleg tojás alakú) aktív stúdió monitorokat hallhattunk. Elsőre nagyon leírtam magamban ezeket a sugárzókat és az egész céget, mert amikor hallottam, akkor éppen olyan forrás szólt, ami elég dinamikátlan, csapnivaló hangzású volt. Semmi mélyet nem hallottam a dobozokból. Később visszatérve egy percre már egész más hangkép fogadott. Így az első benyomásom tekintsétek semmisnek. Később már nem tudtam behatóbban meghallgatni, így nem írnám le a márkát, amit egyébként a Dynaudio egyik tervező mérnöke alkotott.

    115 - XTZ Dóczy.hu

    Ebben a szobában a Dóczy.hu jóvoltából egy XTZ összeállítást hallhattunk. A komponensek:
    - 99.26 MKII Piano monitor hangfalak, szalag magassal.
    - 99W17.10P passzív mélyládákkal a monitorok alatt
    - Synology DS1512+ NAS
    - Naim Uniti hálózati lejátszó
    - XTZ CD 100/11, ha jók az emlékképeim
    - XTZ Class AP-100 erősítő
    A megszólalás nekem dinamikátlan, fátyolos volt. Nem az igazi. Többet vártam ettől a rendszertől. Mentegetőzhetnék a nevükben, hogy beállítás meg hasonló dolgok kérdése, de szerintem nem.

    116 - Hangszóróbolt.hu

    Itt egy kis, egyszerű lánc szólt. Lemezjátszóval, bakelitről egy fehér színűHeed Quasar (vagy Questar) phono fokozat + ugyan csak fehér Heed Obelisk erősítő. A hangsugárzók márkáját nem tudtam meg. Fehér zongoralakk kivitelű, igényesen megmunkált kis dobozok voltak, selyemdóm magassal és egész kicsi, talán 4 colos mélyközéppel. Egész kellemes volt a hangja, és mélyben sem volt hiányos. Nekem pont elég volt. Tetszett.

    117 - Nohrton Audio

    Itt a C + S hangsugárzókat hallgathattuk meg Emanation Audio kábelekkel. Az erősítő szintén a C+S műhelyéből érkezett. Csinos darab. Rendben volt a lánc hangja, de semmi különleges. Nem fogott meg igazán. Valószínűleg itt már fáradtam, nem tudtam olyan jól figyelni, fülelni. Mély nyomot nem hagyott bennem az élmény. Nézelődtem, hallgatóztam tovább.

    118 - Bodor Aduio+

    A Bodor Audio nem a szívem csücske. Azért nem, mert minden évben bemutatkozik, de ugyan azzal a rendszerrel. Semmi extra a hangzásban, mindig ugyan az. Kicsit már unalmas nekem. A Presence ugyan egy érdekes koncepció, de valószínűleg nem nekem találták ki, nem csak az ára miatt. Nem is töltöttem itt sok időt.

    122 - SoundMania

    A SoundMania csapata két szobát is megtöltött finomságokkal. A 122-es szobában a legnagyobb Soltanus Acoustics elektroszatikus sugárzók és a hozzájuk való két aktív, zárt mélyláda szolgáltatta a hangot. Ezekben jelenleg Videoton papír mélyhangszórók dolgoztak. Később várható két nagyobb, komolyabb, már Scan Speak polipropilén membránnal szerelt testvér is. Az elektronika: Crytsal Vision Premium médialejátszó, Metrium DAC, Karan elő- és végerősítő.
    A hangja nagyon meggyőző, nyílt, talán kicsit tolakodó, a sztatikus paneleknek köszönhetően középre rakott, oldalról nem igazán érkeztek hangok, de nekem tetszett. A szoba elég kicsi volt a technikához képest, szerintem több tér jót tenne ennek a láncnak, de így sem kell szégyenkeznie. A Metrium DAC-okból létezik kisebb, belépő szintű példány is. Azt is szívesen megfülelném egyszer.

    123 - CD Bár

    CD vásár, jó árak, jó lemezek. Idén nem vásároltam. Digitális tárolás irányában haladok tovább.

    126 - SoundMania

    A SoundMania második szobájában Marten Django XL hangsugárzók töltötték be a teret hanggal. A forrás ismét a Crystal Vision terméke volt, Antelope Audio Zodiac+ Mastering DAC-kal és a hozzá való, különálló Voltikus táppal sorbakötve. Az erősítés feladatát az Electrocompaniet termékei látták el.
    Demó anyagként Eric Clapton - Legends koncertfelvételét hallgattuk meg. A Marten hangfalak kerámia közép és magas sugárzója nagyon jól teljesített. Hangos volt, de érezni lehetett benne az erőt, a dinamikát, a szaxofon iszonyat élethű, fémesen ércesen szólalt meg tökéletesen pozicionáltan. Remek volt a tér és a színpadkép, nagyon élethűen adta vissza a koncert élményét. Amikor viszont finomabban játszottak a zenészek, akkor finomabbá is vált az előadásmód. A kiállítás szintén egyik legjobb hangja.

    Folyt. köv. (Már majdnem kész, csak 6 szoba maradt hátra. :)) )

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák