Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz kelna91 #148099 üzenetére

    Építhető vegyes aktív-passzív rendszer is pl. Denon DN700-AV-val, bár én annak idején a full egyforma aktívok mellett döntöttem.

    Rendszerem 5.1 (jelenleg) : 5.db.JBL LSR305-ös és egy 310-es.
    Forrás: PC, WIN10 (APO), Kodi VoidXS azt írta, hogy MPC-HC tudja az atmost is.
    Processzor: fenti Denon ( mindent a PC dekódol, még a szobakorrekciót is )
    Kábelezés: Supra HDMI, Denon után Klotz XLR.

    Szoba 18nm.

    Nem tervezek csereberét, fejlesztést, úgy jó ahogy van.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • Quetz

    őstag

    válasz kelna91 #148099 üzenetére

    Miért olyan rossz az R-25C? :F Ugyanakkorák a hangszórók, majdnem mindenben megegyeznek.

    Milyen autógumit használnál, kínai Linglongot, vagy mondjuk Micheline-t? Méretre megegyeznek... De ez valószínűleg a válasz a kérdésedre: "The R-25C will match your bookshelves better. The RP series have the tweeter changed to be less bright/hard that the regular reference line."

    A legjobban viszont azzal jársz, hogy ha szereted a LSR305 hangját, akkor beraksz centernek egy harmadikat. Hogy szükséged van-e centerre, az attól függ, milyen távol vannak a frontjaid. Nekem 2 méterre voltak az álló hangfalak, próbáltam centerrel és anélkül, de nem sok különbséget véltem felfedezni. Miután eladtam az 5.0-t, a vevővel madarat lehetett fogatni, hogy milyen jó, hogy van center és középről szolnak a hangok. Nála viszont 3-4m közötti távolságra álltak a szélső front hangfalak.

    ki lehet hagyni az AVR-t, de valószínűleg nem lesz Atmos, vagy legalábbis nem mostanában, cserébe viszont sokkal jobb hangminőséget kapok
    Arra számolj, hogy ha PC-t használsz processzorként, akkor nem garantált a jobb hang, azért sokat kell melózni. VoidXs szerintem több tucat, vagy akár több száz filtert is használ, amivel a hangot a saját izléséhez alakítja. Ehhez pedig kell egy mérőmikrofon és idő, amit rászánsz a tuningra.

Új hozzászólás Aktív témák