Új hozzászólás Aktív témák

  • skippper

    senior tag

    válasz Squirrel #186931 üzenetére

    Ahogy a kolléga mondja, a HDMI olyan digitális jelet visz, ami vagy működik, vagy nem - olyan nincs, hogy szebb/jobb lesz a hang tőle. Amire viszont érdemes figyelni, hogy a különböző funkciók is tudnak egyesével működni/nem működni egy igénytelen kábel esetén. Az én példámban olyan volt, hogy alapvetően átment a kép, de valamiért nem volt hajlandó működni rajta a VRR. Kicseréltem az itt ajánlott Alza-s kábelre és megjavult.

    Amennyiben szükséged van az Ultra High Speed specifikációra, akkor mindenképpen olyan kábelt vegyél, amin van QR kódos certificate, azok bevizsgáltan jól fognak működni (lásd az alzás). Itt amúgy 5 méternél van a felső határ, efölött szerintem nem nagyon találsz csak optikai megoldást. Nekem volt vagy 10 féle Ultra High Speed(nek titulált) kábel a kezeim között, 3m és azalatt mindegyik ment teljes szávszélességgel, 5m-en jöttek elő hibák a gagyi kábelekkel (kép elmegy, Atmos nem megy át, VRR hiba), certes kábelek mind tökéletesek voltak.

    (nálam személy szerint ez fontos volt, mert 4K 120Hz Gaming is van terítéken)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák