Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    Sziasztok!

    Kis segítséget, infót kérnék.
    Nem mondom, hogy elégedetlen vagyok a jelenlegi rendszeremmel, de valszeg nem mondok vele újat itt senkinek, ha azt állítom, úgy érzem, lehetne jobb :D

    Komponensei: Pio VSX329, Magnat Vector 205 front, C211 Center, Supreme 100 hátsók és Beta Sub 20A mély.
    Tudom, elég szedett-vedett és abszolút belépő.

    Egyrészt nyilván érdekelne a véleményetek. Természetesen az ideális az lenne, ha a hangfalszett homogén lenne.
    De pl. jelentős javulást éreznék C211 helyett 213-as centerrel? Esetleg Supreme 100 helyett Vector 201-gyel? Sajnos már ezek a Supreme-ek is méretesek, 203-ast biztosan nem tudnék felrakni.

    Illetve a legfontosabb kérdésem az erősítő lenne.
    Mindenféle extra szolgáltatástól eltekintve (csak HDMI szempont) van értelme - első körben hangfalak cseréje nélkül - egy magasabb kategóriában gondolkozni? Jelenleg valahogy a térhangzást nem érzem igazán jónak. Mármint szépen szól mindegyik hangszóró, akkor, amikor kell, onnan, ahonnan kell, tök szuper... de talán pont ez a legnagyobb bajom. Nagyon direkt. Kell nekem hallanom, h épp melyik doboz szól?
    Nem igazán érzem a transparency-t, nem előttem jelenik meg, nem érzem, hogy benne ülnék.

    Ahogy olvasgattam, ebben nagyon nagy szerepet játszik a processzor... a megfelelő késleltetések. (de javítsatok ki, ha tévedek, ha valamit benéztem).

    Szóval arra lennék kíváncsi, ezt az élményt tudnám javítani, ha feljebb lépnék? Ha igen, akkor miben kéne gondolkozzak? Az a baj, hogy többnyire azt érzem, a legtöbb modell, ami (jóval) drágább, csak a több extra miatt annyi. Nem mondom, hogy tiltakoznék pl. Alexa vagy Spotify ellen, de ezeket külső eszközzel megoldottam most is. Jó dolog a 2 HDMI output is. De ha ezek miatt drágább, amúgy meg a kép ugyanaz, akkor feleslegesen költöttem rá többet.

    Itt a használt oldalon találtam ilyeneket, ami akár bele is férne a keretbe, főleg, ha tényleg hoznak annyi pluszt:
    Pioneer VSX-923k (75k) - teljesítménye mostaninak is elegendő, bluetooth nem érdekes
    Marantz SR 5008 (100k) - bár UHD nem szempont és az 5.1 is elég
    Pioneer SC-LX71 (135k) - szép nagy dög, rengeteg csatlakozóval, amit sosem fogok kihasználni

    esetleg a keret fölött ezek tudnának érdemben többet?
    Marantz SR6008 (145k)
    Onkyo TX-NR676 (148k)
    Pioneer SC-LX76 (170k)
    Anthem MRX 510 (200k)

    Ennél többet viszont nem szeretnék már áldozni erre.

    Bocsánat, ha kezdőbe kellett volna szórnom a kérdést, de a váltás legalább középkategória lenne (gondolom), ezért gondoltam ide írni.
    Köszönöm előre is.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák