Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DoItYourself

    addikt

    válasz hucsikoi #81025 üzenetére

    Jófogáson vettem, ilyen lomis kereskedőktől, ~5500 Ft volt postával együtt. Kínából rendelve feleennyi lett volna, csak nem volt hangulatom hozzá.

    A felbontást azért kérdeztem, mert a HDMI-s erősítők csak akkor adnak valami pluszt, ha a lejátszó eszközt ezekre kötöd direktben HDMI-vel, és így az erősítő küldi tovább HDMI-n a tévére a képet, a hangot pedig feldolgozza. Így lesz Dolby TrueHD, DTS-HD stb. hangod is. Atmos is lehetne, de ahhoz ezektől újabb erősítő kell, kb. amit 2015 után gyártottak. Ameddig max. FullHD felbontásnál maradsz nem lesz problémád, de ha előkerül vmi 4K anyag, azok nagy része pedig HDR-es akkor viszont borul minden, az erősítő nem fogja továbbküldeni a képet a tévére. Ahhoz olyan erősítő kell, amit 2018 után gyártottak.

    A 4K/HDR kép probléma megoldható úgy, hogy a lejátszó eszközt direktben a tévére kötöd, és a hangot ARC-n vagy optikán viszed vissza az erősítőbe, és ha szerencséd van a tévé mindent is visszaküld. Így viszont DD/DTS hangod lesz max. az optika korlátai miatt, ugyanúgy mint a jelenlegi erősítőddel.
    Írtad, h PC-ről is szoktál filmet nézni, ha a hangot analóg 5.1-ként viszed az erősítőre, akkor az is bukta lesz, a HDMI-s erősítőkön jellemzően már nincs MultiCH IN (1-2 kivétel van csak).
    Csak azt akartam mondani ezzel a szófosással, h gondold át jól, h mit veszel, mert nem biztos, h jobban jársz egy HDMI-s erősítővel, vannak buktatói is.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Új hozzászólás Aktív témák