Új hozzászólás Aktív témák

  • varsam

    őstag

    Sziasztok,

    de jó a téma épp.
    Abszolút házimozi kezdőként szeretnék most egy kicsit fejlődni e téren. Jelenleg valami alap Samsung sounbarom van, aminek nincs hangja, semmi élvezet nincs bennük...
    Az emúlt pár hétben túrtam a netet, youtube-ot és nagyon megragadt bennem, hogy építsek egy szép! hangszórót egy DIY kit alapján. Asztalos (is) vagyok, így a doboz legyártása nem okozna gondot (valami hasonló stílus: [link]), minden más jönne a kit-ből. Ezt néztem ki: [Overnight Sensation MT]
    Tervem egy 2.0 vagy 2.1 rendszer lenne, külön egy aktív subbal.
    Ehhez szeretnék venni egy használt erősítőt kb 50-80eFt körül, a lényeg hogy tudjon 5.1-et, 4K átmenjen rajta (bár jelenleg csak 1080-at tud a TV-m), legyen bluetooth és képviseljen egy normális minőséget és ha kell akkor később tudjak még rákötni mondjuk egy centert. Kinéztem egy SONY STR-DH590-et, ahogy olvastam itt a topikban ez egy ajánlott típus, ugye? Esetleg más márkákból mit lenne érdemes megnéznem, tudtok pár típust ajánlani?
    Másik kérdés a sub, melyik márkák ajánlottabbak és mi az ami inkább felejtős? Vagy linkeljek konkrét típusokat?
    Egy 35nm-es nappali-konyháról van amúgy szó, ebből 20nm a nappali rész, a hangyszórók és a fejünk közti távolság kb 430cm.
    Mit gondoltok az elképzelésemről, működhet a dolog, megéri a pénzt és energiát beletenni egy minőségi előreugrásért?

Új hozzászólás Aktív témák