Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emitter

    őstag

    válasz golyani #799 üzenetére

    én asszem tda2005-tel csináltam sztereo végfokot (előerősítő nélkül) - igaz ez kocsiba való bridge, de nekem így 2x10W számítógéphez bőven elég (saját gyártmányú hangfalakhoz van ;] ) [link]
    asszem 18volt kéne neki, én csak 12-t adok, de így is elég nekem..
    a 10%thd meg gondolom csak nagyon nagy hangerőn annyi, nem?
    sztem a tápfesz csak a hangerőből (teljesítményből) vesz vissza, de attól még működni fog a cucc
    bár.. nemtom, azért 36 helyett a harmada csak, ez egy kicist nagy ugrás..

    [Szerkesztve]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz golyani #799 üzenetére

    megnéztem, egy komplementer tranzisztoros végfokkal toldottak meg egy szimpla TDA2030-at, ez jó, de mivel neked csak 12V áll rendelkezésre, a kimeneti jel csak +6 és -6 V között tud mozogni, ezt 36V -ra tervezték, ott +18 és -18 küzütt tud változni, vagyis a kimeneti jel maximum a harmada tud lenni 12V esetén. Vagyis a ''kalapolás'' jelensége fog megtörténni, vagyis az elégtelen tápfesz miatt a szÍnuszjelek teteje szépen eltűnik, és egy vonalban fog maradni +6 -6V -nál. Mivel az IC-nek elég a 12V, az rendesen meg fogja hajtani a tranyókat, de ez a kivezérlés csak magasabb tápfesz melett használható, jelenlegi összeállitásban csak akkor, ha a hangerőt egy szint fölé nem viszed, vagyis nincs értelme ennek a kapcsolásnak a számodra. 12V tápfesz melett inkább javaslom a ''natúr'' TDA2030A -t, vagy a lentebb mutatott hÍdkapcsolású válltozatát...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák