Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Pete55555 #59224 üzenetére

    Igen. Kicsit túlzó, de lényegében jól összefoglaltad... :D

    (#59225) creation:
    Köszönöm, lehet élek majd vele. Egyelőre még a mechanika sincs összerakva, ezen a hétvégén pedig nem is lesz időm vele foglalkozni. Holnapra is megjön a gipszkarton meg a faanyag, tehát folytatom a fürdőszobát... Lesz amúgy neki hőszigetelt "doboz" (a legfelső szintre megy a nyomtató, a legalsóra a lézergravírozó, középre pedig a számítógép (ami amúgy kedden érkezik, mert végül is abból is vettem másikat)... :K

    (#59226) Barret001 + (#59227) NEMO1968:
    Én sem azt mondtam, hogy általánosságban van baj velük, hanem azt hogy konkrétan ezzel a példánnyal ami nekem van, ezzel van baj. A kínai ipar csodája és már vadiúj korában sem tudtam belőni úgy a gépet (ami természetesen tud korrekciót szoftverből backlash-re), hogy középen ugyanolyan értékeket mérjek kalibrálás után, mint mondjuk 20 centivel arrébb... Ok, az 1 mm költői túlzás volt (mivel nem emlékeztem fejből a pontos "hibákra", de azt tudom hogy nem voltam elégedett). Itt van két kép a kalibrációs korszakból. Elsőre pontosan 1 milliméter volt a hiba X és Y irányba is.

    Elkezdtem a beállításokat, de több tizedmilliméter volt a hiba sokadik kalibrálásra is (egy 40x40 mm-es marásról van szó természetesen).

    Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy kb. 2 napot töltöttem összevissza a gép összerakásával és állítgatásával, utána úgy alakult az életem, hogy nem tudtam vele foglalkozni, végül szét is lett szedve. Tehát nem azt mondtam, hogy ezt még jobb kalibrálással nem lehetne megoldani, de ha már egyszer rányúltam ipari szíjakra, akkor inkább arra állítom át a gépet és azokra a könnyű munkákra amikre én használom (MDF pl.) arra tökéletes lesz a gép lényegében holtjáték nélkül. Még erős a vonzás a golyósorsók irányába is, de az zsebbenyúlósabb projekt lenne (úgy 90.000 Ft alsó hangon) és most mások a prioritások. Ehhez a szíjas átalakításhoz szinte mindenem adott pár feszítő alkalmatosság és egy normálisabb motorfelfogatás kivételével (itt jön képbe a 3d nyomtató). :K

Új hozzászólás Aktív témák