Új hozzászólás Aktív témák

  • geprombolo

    senior tag

    Nemrég cseréltem le a procimat és úgy gondoltam, hogy lehetne halkabban is hűteni, mint a gyári Inteles alu cuccal, így előkaptam a szépséges, Zalman legyezőre hajazó bordámat, amit természetesen egyáltalán nem 775-ös foglalatra terveztek, de még nem is Inteles valamire, hanem AMD-s Socket valamire. A leszorító fülét már rég eltörtem, amúgy sem lett volna nagy hasznomra. Kitaláltam, hogy acéldrótból hajlítok megfelelő leszorítóerőt biztosító valamit, de még nem tudtam, hogy mivel rögzítsem? Elővettem egy mások által tönkretett 775-ös bordát és kiszedtem belőle két füles szerkezetet, amik némi faragás után szétszedhetőek lettek (erre azért van szükség, mert a cuccoknak a kis végeik, amik az alaplapba szúródnak és rögzülnek, le vannak törve).

    A cuccok alját fixen rögzítettem az alaplaphoz rövid facsavarokkal (ajánlatos a csavarok feje alá valami műanyag alátétet tenni),

    majd a bordát rápattintottam a leszorító drótokkal az "aljzatra".


    Visszabontani úgy kell, mint a rendes 775-ös cuccot, egyszerűen elfordítom a fekete részt és felemelem a bordát, ottmarad a fehér aljzat.
    Természetesen a bordára ját kopter is, a sajátja, amit "leszabályoztam" egy 10 mm-es fehér leddel egyelőre, mert túl zajos volt és túl jól végezte a dolgát. Most egy kicsit veszélyes, de teszteltem prime95-tel, nem hevül túl. Majd ha találok valami jobbat, akkor lecserélem a ledet, mert így nem jó, alapon is 46-49 fokos a proci, de legalább totál kussban van. Az igazi az volna, ha a fordulatot tudnám szabályozni, de az Inteles pwm-es volt, ez meg csak háromszálas, így már az is csoda, hogy az eredeti dugón müxik. :C

    [ Szerkesztve ]

    cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Új hozzászólás Aktív témák