Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I. Richard

    senior tag

    válasz wassermann #41 üzenetére

    Hi!

    DDL kollega itt a nagy audióguru, az Ő véleménye lesz a mérvadó...:)

    Én úgy első ránézésre azt mondom, h. ez meg sem közelíti a Hi-Fi szintet, ami asszem 50Hz-20kHz-ig +-3dB-es eltérést enged meg. (lehet, hogy nem jól írom, majd a profik kijavítanak...:D) Nem tudom mennyiba kerül, de szerintem jobban jársz, ha spórolsz, és veszel használtban egy sztereó erősítőt + egy pár valamilyen hangfalat. Annak valszeg nem lesz ilyen gány frekvrenciamenete...

  • DDL

    őstag

    válasz wassermann #41 üzenetére

    Ebből a cuccból 100dB hangnyomás a büdös életben nem jön ki. Lefeljebb 10cm távolságban és max. 2kHz-en és még talán 10kHz környékén, ha bírná a csipogó. Én azt a frekimenetet inkább nem publikáltam volna. Ritka szar, meg a diagramm egyébként sem értelmezhető igazán ugyanis nincs meg a hangnyomáshoz a viszonyítás. Mekkora kivezérlésen? Vajon bene van az elektronika-átvitel esetleges kompenzálása? É
    A diaramm alapján:
    - érdekes, hogy ez alapján tipikus házimozis hangot képzelek el.
    - Sok magas, de a legteteje hiányzik
    - 13kHz fölött értékelhetetlen a teljesítmény alatta 7kHz-tő meg majd' 10dB-es kiemelés -> éktelen kukorékolás
    - az 500Hz és 7kHz közötti szakadékok, hegycsúcsok következménye a torz beszédhang (esetleg érthetetlenné is válhat). Ez a sáv a leginkább meghatározó a hallott hang megitélésében (emberi beszéd/ének sávja). Ezek alapján a burst válasz is szerintem csapnivaló -> veszett nagy torzítás. Szerintem a hangszórók ebben a sávban leginkább össze-vissza dolgoznak. 800Hz körül szerintem a két nagyobb nem tud megegyezni (meg bele-bele dumálgat a csipogó is), 3kHz körül meg a csipogóval veszik össze a két nagyobbik.
    - Ebből 90-100Hz alatt ne nagyon várjál mélyet. Ami egyébként is lehetelen a ''hatalmas'' mélyek miatt
    - stb.

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák