Új hozzászólás Aktív témák

  • maestro87

    őstag

    válasz shalafi66 #235 üzenetére

    Mert? Minek nincs értelme?
    Ennek a hangfalnak jól kellene szólnia! Torzítani nem tudom, hogy tud egy hangfal. Ennek szerintem több oka lehet: vagy az erősítő rossz minőségű, vagy a zene nem jó minőségű, vagy a doboz berezeg, vagy a hangkártya nem megfelelő, vagy pedig a kolléga beletett valami silány passzív hangváltót, ami csak tompít. Esetleg tényleg a hangszóróval van a baj (pl. hozzáér a tekercs a mágneshez és ezért torzít).
    A "Semmi mélye nincs"-et nem értem, mert azért kis hangerőn rendesen ki kellene adni a mély hangokat tekintettel arra, hogy a doboz 30cm-es hangszórókra lett méretezve attól függetlenül, hogy van-e rajta reflex nyílás vagy nem. (reflex nyílás nélkül berezonálhat)
    Emlékszem, hogy volt olyan amikor csak egy hátitáskába tettünk bele egy 30cm-es hangszórót, és úgy szólt mint állat.
    Szóval én azt javaslom, hogy előbb próbálja ki egy minőségi erősítővel (pl. hifi), mielőtt kidobná a hangszórót. Azt meg, hogy a hangszóró torzít-e azt ki lehetne próbálni sima színusz jelekkel (nem tudom, hogy van-e rá lehetősége).
    Vagy talán a hangfalban lévő szigetelés is elnyelheti a hangokat, és ezért nem szól jól. Bár ezt szerintem így nem lehet eldönteni, mert nem tudjuk, hogy ő mit hall, mi neki a rossz hangzás.
    Tehát ezeket sorba végig kellene játszani, hogy kiderüljön, hol a hiba. De ha van benne hangváltó, akkor szerintem az lesz a lúdas.

Új hozzászólás Aktív témák