Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Müszi

    senior tag


    Üdv itt mindenkinek!

    ITX-es pc-met modernizáltam 4.gen. Intelről 12.generációsra.
    Minden szuper és száguld a gép viszont nem ok. az audio. Nem akaródzik megszólalni 5.1-ben. Ha a Realtek tesztet lefuttatom mindegyik hangszóró rendben megszólal szépen ahogyan kell de pl youtube zene lejátszásnál csak a sat. kis hangszórókra hajlandó jelet küldeni és mély egy csöpp sincs. A régi konfiggal nem volt ilyen probléma egyáltalán. Vajon mi okozhatja ezt a gondot? :F A régi alaplapon 5 db 3,5 ös jack csatlakozó volt az újon csak 3db és így tudja mindkettő akár a 7.1-et. Az 5.1-es szettemnek 3x3,5-ös jack a bemenete. Nem tudom ennek vagy valamilyen szoftveres anomáliának van köze hozzá?

  • Müszi

    senior tag

    Közben 1-2 órás böngészés után megoldódott a problémám. :C
    Telepíteni kellett az integrált Realtek ALC897 hangkártya chiphez a driverén kívül a gyártói oldalon megtalálható Nahimic Audió aplication szoftvert is, amiben külön bekapcsolható és beállítható média fájlok lejátszásához is a térhatású hang. Most már tényleg minden szuper. :K
    Szerencsére a csatlakozókhoz nem volt köze a problémámnak.
    Véletlen bukkantam rá a megoldásra külföldi oldalon más márkájú alaplap hozzászólásainál. :))
    Azért írom be ide, hátha valaki belefut hasonló gondba.
    Nem szeretek fölösleges szoftvereket telepíteni a gépemre de ezt ezek szerint muszáj. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák