Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok! Vettem egy SB X-Fi Fatal1ty-t egyik ismerősöm tanácsára hallgatva és arra emlékszem, hogy emlegettek windows 10-hez valami drivercsomagot amiben több progi és driver is van. Állítólag egy fórumon (lehet hogy pont itt ph-n, mivel hardveraprós linket ajánlottak nekem és ők is itt vették a kártyájukat) van összegyűjtve ez egy linkcsokorba vagy zip-be. Valaki tud segíteni ebben? Nem érem el ezt az ismerősömet ezért kellene help.

    Ezen felül kérdésem, hogy az gépház elején található audio csatit hová kell kötni a hangkártyára? Megnéztem az oldalukon található quick guide-ot de azzal sem lettem okosabb.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok!
    Adott a profilomban szereplő gép, hangkártya: SB X-Fi Fatal1ty PCI
    Teljes történet:
    gép ment, hangkártyával, minden baba. Táp meghibásodott - diagnosztika miatt teljes gép szétszed, új táp, összerak integrált hangkarival. 2 hónap múlva visszaraktam a hangkarit, a gépet nem érdekelte, biosban persze tiltottam az alaplapit, eszközkezelőben rejtett volt a PCI-os hangkártya, másik buszra tettem ezért nem látta. Teljes uninstall driverrel együtt, ezután látta már a gép, driver fel, minden jó pár napig.

    Ma reggel zenehallgatás közben egyszercsak lefagyott a gép, hangszóróból éles sípolás. Teljes lefagyás, se restart gombra, sem kikapcs gombra nem reagált a PC, a tápot kellett lekapcsolni. Táp bekapcs, gép indul, windows tölt de nem töltött be, win10-es kék képernyő fogadott. Párszor még újraindult, diagnosztizált a win10 és felajánlotta a rendszer visszaállítást az előző hibamentes állapotra, elfogadtam. Eredménye: törölte a hangkártya drivert. Jó, hangkártya drivert újra visszatettem, telepítés közben ismét lefagyott a gép... Ismét visszaállítottam és most meg vagyok lőve, nem tudom mi lehet a gond. Ez a szóban forgó driver, lap alján lévő XFI_SupportPack_4_0.exe-t tettem fel. Megpróbálok keresni más drivert is, de kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki hasonló történettel illetve mit lehet ilyenkor tenni?

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz lao #4864 üzenetére

    Szia!
    Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nagyon elment a kedvem az egész hangkártya témától miután már 3 napomat elszórtam rá...
    Oké, igazad van ebben, hogy ez nem egy sima gyári driver, de ezzel ment nekem korábban is teljesen problémamentesen.

    Megpróbáltam pár útmutató alapján regisztryben turkálni, töröltem pár korábbi creative driver maradványt is és újra telepítettem az egészet. Most ott tartok, hogy az eszközkezelőm így néz ki:

    Azért szürke (rejtett), mert most nincs rádugva a kártya, ha csatlakoztatom akkor mindegyik aktív lesz és vagy kékhalál vagy nem telepíti a drivert vagy telepíti és utána kék halál vagy mindenféle anomália jön. Meguntam a sok ki-be szerelgetést, bios resetet. Szerintem erre az egyetlen megoldás egy windows reinstall lesz, de arra nincs mostanság időm.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz lao #4866 üzenetére

    Őszintén szólva vannak nálam egyéb gondok is... Ugye a deszkám ami a profilban van csinál néha furcsaságokat. Most megintcsak nem tudom, hogy a VGA-val lenne gond vagy a lappal, mert volt VGA csere is de néha bekapcsolás után megáll a post alatt és az alaplapi hibajelző 99-et mutat ami diagnosztika szerint PCI-E problémára, VGa-ra utal. Viszont nyomok egy resetet és bootol. De ezt sem csinálja mindig... Akkor ott van az, hogy néha nem kapcsol ki a gép teljesen mikor auto shutdown--nal kapcsolom ki (pl MPHC automata kikapcsolójával) hanem kikapcsolja a monitort, a vinyó is kattan egyet de a ledek égnek, a ventik forognak. Ez megszűnik ha a BIOS-ban letiltom a Legacy USB supportot, akkor viszont nem lehet belépni a BIOS-ba, csak ha resetelem a CMOS-t. A másik meg hogy 3 monitor esetén néha az egyiken, néha a másik monitoron van a BIOS képe. Lehetne még sorolni de ez a deszka hiába jó specifikációkkal rendelkezik, elég rossz...

    Nem hiszem, hogy hardver lenne hibás, mert gondolom előjönne máskor/gyakrabban is ez esetben. Jelenleg kb 2 hónapja használom most így a gépet ezekkel az anomáliákkal. Hosszú hétvégén lehet ráveszem magam egy reinstallra, meglátjuk.

    Még egy lélegzetvételre visszatérve a driver témára, ez a custom driver sokkal jobb mint a gyártói, én ezt erőltetném mindenképp. A hang is jobb egy fokkal és játékokon belül is jobb a térhatás 5.1-en és fejhallgatón is.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák