Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Toomy #22088 üzenetére

    Egyetéértek.
    A GTA4 nagyon erőforrás igényes játék, és elég nehéz konkrét dolgokat mondani, mert egy sok változós függvényről van szó.
    Beállítási paraméterek, CPU magok száma, CPU frekvenciája / architektuta / ramfreki, ramméret, Videókártya teljesítménye, videomemória mérete.

    Ami szerintem biztosnak mondatható: Azonos CPU családon belül (pl. C2D) a magok számával elvileg növekszik az fps. [link]
    Minnél erősebb a VGA kártya annál jobban és minnél alacsonyabb a CPU freki annál jobban, mert feloldhatja a CPU limitet.
    De az is elképzelhető hogy egy középkategóriás VGA kártyával és 4Ghz-ig tuningolt CPU-val , alig vagy egyáltalán nem lesz fps növekedés 2 vs 4 mag között.

    Valahogy ki kell egyensúllyozni adott Graf. beállítás (felbontás+Text.Quality+VD+DD) mellett a VGA és a CPU oldali teljesítmményt.
    Nagyon sokat tesztelgettem mégsem tudnék egyértelmű választ adni.

    Egy C2D 8xxx CPU-t elöször megpróbálnék 4GHz-ig húzni, majd VGA-t cserélni és csak utána egy azonos vagy kisebb frekit tudó 4 magosra cserélni.
    A C2D / I5 vagy I7 váltás is megfontolandó, mert ott azonos frekin is kb. 30% keletkezik, ami persze fps-ben ennek fele se, de azt is lehet tuningolni.
    Ha CPU tuningra nincs fps növekedés akkor nyilván a VGA-t kell tovább fejlezsteni.
    Ez egy végtelen játék...

    Szerintem érdemes egy célt kitüzni és azon felül nem foglalkozni a GTA4 erőforrás igényével.
    Lehetséges cél a monitor natív febontásán egy jól játszható fps (>40).
    A VD és DD beállítása 20-25 felett már csak izlés kérdése.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák