Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tmscsaba

    tag

    válasz lacca80 #526 üzenetére

    Ha esetleg az angol nyelv nem akadály, akkor itt biztos benne van minden lehetetőség ami elérhető: mediapad-t1-7-en.htm

    [ Szerkesztve ]

  • tmscsaba

    tag

    válasz ksanc #533 üzenetére

    Egy Samsung Galaxy S4-hez ilyen 2 A-es töltő tartozik:

    Ha nem jelnik meg olvasható méretben, akkor itt a közvetlen linkje:
    Töltő adatai
    Úgy látszik, ezt a vietkongok gyátják. :)

    [ Szerkesztve ]

  • tmscsaba

    tag

    válasz Kgb! #417 üzenetére

    Az teljesen mindegy milyen, egyébként működőképes antennát szerelsz bele a mobilba, a hatékonysága mindegyiknek eltérő lehet ugyan, de legnagyobb mértékben attól függ az összesnek a hatékonysága, mennyire távol helyezed el a paneltől (bizonyos távolságon belül), ami az elektronika egyéb fémes részeit tartalmazza.

    Az is sokat jelent, ha nem az a pár mm-es kis hurok van benne amit gyárilag oda tettek, hanem annál valamivel nagyobb. A másik ami még számít, ha az új vezeték hurok antenna legalább a hátsó fedél magasságában van (távol a térerőt elszívó belső fémes részektől), vagy annak a külső oldalán, akkor már jelentősen megjavul a vétel.

    Az antenna egyéb fémes árnyékoló, energiát elszívó részektől ha távolabb van az a leginkább kedvező pozíció a jó vételhez.

    Ezt próbáltam k és javított a vételen:

    [ Szerkesztve ]

  • tmscsaba

    tag

    válasz tmscsaba #539 üzenetére

    - Itt az előbbi kép nagyban -
    A gyári antenna a képen nincs benne, csak a csatlakozó rugós érintkezői látszanak de ha vissza teszem, az se rontott vagy javított a gps vételen.

    Aztán vettem egy aktív antennát a ChipCad szaküzletben, amit el kell látni fojtón keresztül egyenfeszültséggel és galvanikus leválasztás után lehet beküldeni a mobilba (kicsi néhány pikoFarádos kapacitáson keresztül) az erősített jelet. Azt még nem tettem rá eddig.

    Anélkül a lakásban ilyen volt a darab dróttal a GPS vétel:
    Az ablakhoz közel:

    és az ablaktól távol a szoba mélyén:

    Viszont nem sikerült sehonnan szereznem olyan csatlakozót, amivel össze tudom hozni a mobil külső antenna aljzatával. Megpróbáltam fém toll betétből készíteni ilyent, mert az éppen még ráhúzható a mobilban lévő külső csatlakozó aljzatára, de az közben megszorult az aljzaton miközben próbálgattam bővebbre reszelgetni, és lekapta az aljzatot onnan. nem okozott komolyabb kárt, mert az egyik szélénél a forrasztás vált el, a másiknál lekapta a lyukgalván "via-"-knak a tetejéről a felső fóliát.
    Most egy kicsit félre tettem, aztán ha meg jön a kedvem megint, akkor majd folytatom és össze hozom a hibás részt is normálisan.

    Ez a számlája a GPS aktív antennának, de sajnos a csatlakozója egy klasszikus nagy méretű csatlakozóra megy csak rá, ami feszültséget is ki küld rá. Ez az amit külön meg kell építeni néhány alkatrészből, különben nem működik.

    [- Ez az az antenna, csak majd össze kel hozni a telefonnal. -]

    [ Szerkesztve ]

  • tmscsaba

    tag

    válasz ksanc #541 üzenetére

    Az a huzal a szoba mélyén is egészen jó vételt produkált, amíg nélküle az ablakban is alig jött valami.
    A hajlított vagy egyenes vezeték az úgy jött ki, hogy próbáltam csipkedni egyenes huzalból, ahogy a legjobb térerőt produkálta. Aztán mivel túl lógott a készüléken, az úgy nem kompakt, ezért kicsit meghajlítottam.
    Igaz, az nagyobb induktivitást jelent és a fém tárgyakhoz való közelsége is lejjebb húzza a frekvenciát és szélesebbé teszi a sávot, lapítja a görbét és csökkenti a nyereséget. Az ívelt antenna meg így fért el. ha rövidebb vagy hosszabb volt az meg nem hozott jó eredményt.

    "És mindenképpen ragaszd le az eredeti antenna csatlakozóit, úgy próbálgasd."
    Na ez igaz, de már tanultam belőle! :)

  • tmscsaba

    tag

    válasz #86339328 #550 üzenetére

    Az elsősorban az egyik nagyon lényeges dolog, hogy a paneltól minél távolabb legyen a kis pár centis antenna. Elvileg nagyobb felületű antenna kell arra a frekvenciára és lehetőleg ezüstözött rézből, mert ezen a frekin már a fém felületén fut a nagyfrekvencia. Legyen valami távtartó, kisebb szigetelő távtartók sora a 2-5 centis vezeték darab és a telefon panelja között. A vezeték nem kell hosszabb legyen, de ezt szerintem magadnak érdemes kikísérletezni. Ezért néhány centis vezeték darabot érdemes feláldozni azzal, hogy fél centinként vagy kisebb szakaszokban rövidíted és közben megfigyeled minden lépés után, hogy milyen vezeték hossznál volt a legjobb a gps adók vétele és a térereje. Annál a lejobb vételhez szükséges hossznál kicsivel hosszabb vezetékkel kezdve pár mm-enként is lehet finomhangoni a hosszát, közben megfigyelve, hol a legjobb a vétel, valamelyik térerőt mutató GPS teszt programmal. Aztán ha már túl rövidre vágtad, akkor bele tehetsz egy újat, ami kb olyan hosszú, amikor a legjobb volt a vétel. A vezeték darab enyhe ívben futhat a hátapon belül bárhol ahol elfér a hátlap mögött. Az nem jó ha túl sok hajlat van benne, mert az induktivitás növekedést jelent, mint a panelhoz közelebb lévő antenna kondenzátor hatás (kapacitás) növekedést és energia elszívést is de sávszélesség növekedést is okoz, ami elhangolódást is okoz a hosszra már jól "bejátszott" antenánál, mint az is ha bármi megváltozik, pl ha közelebb kerül a panelhez.

    Ami fontos, minél közelebb van a panelhez, annál több energiát szívnak el tőle a közeli fém részek és annál gyengébb lesz a vétel. Ezek általános antennás dolgok és itt a mikohullámnál is igaz de még fokozottan. Sőt a beállított anetennával a tenyeredbe teszed a készüléket, akkor is elhangolódik és csökken az antennát érő térerő mert a testünk is vezető. Attól még lesz vétel, de gyengébb.

    [ Szerkesztve ]

  • tmscsaba

    tag

    válasz #86339328 #550 üzenetére

    "Elvileg nagyobb felületű antenna kell arra a frekvenciára és lehetőleg ezüstözött rézből," ..mert a felületén fut a nagyfreki de ettől függetlenül működik nem túl vastag huzallal is ami simán csak vörösréz.

Új hozzászólás Aktív témák