Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szepy2884

    tag

    válasz Aske #2711 üzenetére

    Igazán nem ítélhetsz el azért, mert az AutoCAD volt az első ilyenfajta program amivel előszőr találkoztam, de a korlátait alaposan kiismertem, amire az Inventor kielégítő alternatívának tűnik, ráadásúl a kezelői felülete is sok hasonlóságot mutat, magyarán nem olyan homály elsőre mint a proE.

    Ami pedig a kitartást és a kihívásokat illeti, egyik sem riaszt vissza, mitöbb ezek motiválnak leginkább a cél elérése érdekében.

    A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

  • Parson

    addikt

    válasz Aske #2711 üzenetére

    Nos az ergonómikus szoftver-kezelőfelületről már emlitettem pár szót, én váltig állitom azóta is, hogy a hatékony munkához nagyon fontos ez a tényező. Tény ugyanakkor, hogy első ránázásre a Pro/E szinkezelése elég fapadosnak tűnhet, nekem is annak tűnt a 4-es inventor csudaszép krómozott megjelenitése után, ami gondolom azóta még tovább fejlődött. Minap láttam kollegákat solid works-öt használni, annak a megjelenitése is nagyon szép, nekem legalábbis nagyon látványos. De az 500-600 feature-ös fröccsöntött alkatrészek design-olása közben engem már zavarna... és ugyanakkor ezen a szinten már a Pro/E puritánabb szinkezelésének előnye is megjelenik, a lényegre jobban tud az ember koncentrálni. Egy szónak is száz a vége, izlés kérdése az egész. A tanuláshoz viszont kitartást - a legfontosabb a szemlélet, amivel az ember épiti a modelleket a design során. Ez utóbbit viszont nem lehet elsőre elsajátitani, szal gyakorlás!

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák