Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kicsipampam

    tag

    válasz Parson #12489 üzenetére

    Nem akarok beleavatkozni, de ezt elsőre nem tudtad volna megválaszolni? Amúgy kis guglizás után majdnem ugyanezt meg lehet találni. Gyártási pontosságát tekintve miben különbözik ez a másik módszertől? Van benne az 4-ik tizedesjegyben különbség? A másik módszeren a fentebb említettet értem, amikor 8-10 pontját kiszerkeszti a tanult módszerrel majd spline.

  • Parson

    addikt

    válasz Parson #12489 üzenetére

    És kedves kolléga urak, mivel ember vagyok én is, és mivel fejböl irtam fel ezt most hirtelenjében, a figyelmesebbek egyböl kiszúrhatnak egy hibát, ami helyesre korrigálva:

    Körevolvens paraméteres egyenletének létrehozásához az elöszámitás a polárkoordinátarendszerben tetszöleges bemenö inputokkal (ra, görbegenerálás szöge t=0 és t=t pontok között):

    *szöveg a csillag mögött nem számit a számitásba, csak tájékoztató jellegü:
    *t: futópont (változó: 0-1)
    *ra: input: alapkör sugara (konstans)
    ra = ...

    *alpha: input: szög, ameddig a számitás (evolvensgörbe kirajzolása) tart (konstans)
    alpha = ...
    alpha(t) = t*alpha

    *ro(t) = i(t)
    *phi(t) = i(t) / ra = ro(t) / ra = tan(alpha(t))
    invalpha(t) = tan(alpha(t)) - alpha(t)
    *alpha(t) = tan(alpha(t)) - invalpha(t)
    i(t)= (invalpha(t) + alpha(t))*ra
    v(t) = t*(ra^2 + i^2)^0.5

    *beta: input félprofilszög, amivel elforgatandó a körevolvens, hogy a profil szimmetriatengelye megfelelöen vertikális / horizontális legyen (függöen az evolvensgörbe definiálásának kiindulásától)
    beta: ...

    Kirajzoltatni polárkoordinátarendszerben:
    1. koordináta (változó sugár) = v(t)
    2. koordináta (változó szög) = invalpha(t) + beta
    3. koordináta : hengerkoordinátarendszer esetén Z=0, Gömbkoordinátarendszer esetén szög2=0, mivel csak 2D sikgörbe a cél.

    *megoldókulcs kevésbé figyelmeseknek: tan(alpha(t)) függ alpha-tól, ezért az egyetlenrendszer egyszerübb megoldása érdekében alpha(t) kell t paraméterrel 'meghajtani' és nem invalpha(t)-t). Végeredményben semmit nem jelent, úgyis a generált evolvensgörbének csak a fejkör alatti része kell - értelemszerüen ezen túl kell löni az evolvensgörbe lefutását.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák