Új hozzászólás Aktív témák

  • escie

    őstag

    válasz atus #305 üzenetére

    olyan nincs, hogy a Gentoo ekkorára, meg akkorára fér fel, nem igazán kötött... :) akkora lesz a telepítésed, amekkorát szeretnél(ésszerű kereteken belül). persze ekkora helyre nem fér fel toronyóra lánccal, hétméteres rézfütyülővel. az alapok szerintem felférnek, de hogy grafikus felület, doc-néző, azt nem tudom. doc-nézőhöz szerintem kell egy kde, vagy gnome, a az irodai csomag miatt. (az openoffice az eleve vagy 200Mb, szóval ez kilőve...)

    nemtudom, nekem kétszer ekkora a swap területem, szóval...:U
    biztos be lehet valahogy szuszakolni ekkora helyre is egy alap telepítést, de még nem próbáltam. mostanában kísérletezgetek egy pendrive Gentoot csinálni, 256Mb-os pen-re, igaz, nekem nem kell hozzá graf felület, mert csak egy bizonyos kis progit fogok rajta futtatni, az is cli üzemmódban megy majd...
    egy igazán kényelmes(grafikus) rendszernek azért kell a hely...

    azt hiszem, akkor jársz a legjobban, ha elkezdesz kísérletezgetni, vagy ha megvárod, míg nálam bölcsebbek mondanak valami konkrétabb infót, mint én.

    (ha nem szeretném ennyire a disztróm, ajánlanám a damn small linux-ot, az direk kis helyre van belőve. de nem tőlem hallottad.:D )

    I'm back, baby!

Új hozzászólás Aktív témák