Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz attamero81 #16691 üzenetére

    még mindig nem értem, mire is lenne az jó...

    a cél mindig az kell legyen, hogy a gpu és a hőcsővek között minél kisebb legyen a távolság, minél hamarabb el tudják rántani a csövek a hőt.
    ezért is hatékonyak a direkct touch-os megoldások, ahol a hőcső közvetlenül érinkezik a hőtermelővel. a nagy hűtőmön többek közt ezért is csináltam így a blokkot. (1-2. kép.)

    nemhogy berakunk még egy réteget. akármennyire jól is vezeti a hőt, a hőcsőnél kb. 100-1000x lassabban. + réteg, amin szegény hőnek át kell verekednie magát.
    szerintrem biztosan nincs értelme... :N
    a pasztánál tuti rosszabb lesz. nagyságrendekkel...

    ahol a thermal lapokat használják, csak azért van értelmük, mert az 1-2 tized miliméteres összenmyomhatóságuk rugalmas hővezető kapcsolatot biztosítanak.

    más
    aki az ac venticsatlakozóit tervezte, és azt normális leírás nélkül bedobozolta, kézlevágás. én is összedugtam mindent mindennel, és levágta a tápomat. azt hittem kinyírta egy zen-em, gyorsan vettem még egy zen-t. utána azzal sem indult az egyik gépem. kiderült, mást tett tönkre az esemény, a tápnak nem lett baja. de a ventiket megvette valaki, mert csak 2 db kellett neki belőle, szétfűrészelte....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák