Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz apollo12 #12488 üzenetére

    összesen 35-40

    (#12489) Robi BALBOA
    a vasárnapi mókám leírásában a 4. képen pont egy ilyen borda van alul, csövek alatt, a lavóron.
    25 centi, jó másfél kiló. a fölül lévő 3 db. xbox borda kb. 90 deka, sokkal kisebb. de a különféle próbák alapján állítom, hogy többet érnek. kisebb helyet foglalnak, nagyobb a hőleadó felület.
    az elv ok, hogy passzív módnál lazább lamellák a jobbak. a gyakorlat nem mindig támasztja alá a nagy elveket....

    passzív üzemben mugen vs ninja copper. a copper semmivel sem jobb, pedig annak kéne legyen.

    ezek az aluprofil bordák szép nagy monstrumok. de a tömegükhöz képest nagyon pici felülettel rendelkeznek. én már nem nagyon fogom őket újból használni.

    az x-box bordánál így gondolkodtam: passzív módon 1 db-nak 10w-al mindenképp meg kell bírkóznia. (szerintem inkább kb. 15-tel). 32-nek 3-400w-tal simán. így szerintem erre a hűtőre a jövőben akármilyen vga-t ráköthetek.

    aluprofil bordákkal sezrintem sokkal rosszabul jártam volna. nagyobb méretű kéne legyen a hűtő, és ahhoz több, nagyon drága, terítő hőcsövet kellet volna felhasználnom.
    lenne egy másfél méter magas, 3x ennyibe kelrülő, jóval nehezebb monstrumom.

    a konzolt úgy terveztem, hogy bővíthető legyen. a gond a hőcsövek vastagságához tartozó csőhossz korláttal van. de létezik 10mm-es, 550 hosszú. ha 1x megnövök, és nagy leszek, berendelek belőle. (sajna minimum rendelés 500 db. de kapni...) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák