Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz flash- #37707 üzenetére

    Na, gratula!

    A térdre figyelj majd oda, hogy idővel múlik, vagy rosszabbodik. Lehet, hogy csak meg kell szoknod a futást, de az is lehet, hogy valamin korrigálni kell. Érdemes lenyújtani az izmokat minden edzés után, hogy ne rövidüljenek be. Keress utána, hogy hogyan kell. Leginkább a vádli, amire oda kell figyelned.

    Hát ha azt vesszük, hogy gimiben 3k 12 perc körül volt a Cooper 5-ös, akkor nem akkora szám, de nem is az volt a cél, hogy maxon fussad. A következő alkalommal ki lehet tolni a távot 5k-ra ilyen tempóban, vagy esetleg el lehet játszadozni azzal, hogy emeled a sebességet párszáz méterig, aztán visszaejted, hogy kitapasztald hol vannak a határaid, és hogy milyen gyorsan pihened ki az ilyesmit.

    Nem tudom, hogy milyen az a cipő. Ha neked kényelmes, nem dörzsöl, és később sem fájdul meg benne a sarkad, térded, stb., akkor kezdésnek elmegy. Amúgy hosszú távon érdemes beszerezni egy jobbat. Pl sokan vesznek itt outletből kifutott modelleket viszonylag olcsón 15k körül. Újan egy jó cipő 40-50k is lehet, és olyan 1000km-t bírnak, ami hamar lepörög, ha rendszeresen futsz.

    Buliban hasznos! =]

  • oxox

    addikt

    válasz flash- #37707 üzenetére

    welcome.
    én aug11-én kezdtem...megnéztem az első 3km-em aug 18-án futottam (addig csak kisebb távokat mentem)
    176-177cms körül vagyok, és 102-103kg-al kezdtem.
    az emlitett 3km 5:24-es átlaggal ment (5:37, 5:15, 5:21), most 5km-en 4:15p/km a legjobbam, 10km-en 4:30 (45perc)...12kg-al könnyebb vagyok.. Nekem is fájt a térdem, lecseréltem a cipőt egy valódi futócipőre, és eltünt a fájdalom.

    nekem az a tanácsom (bár nem vagyok guru), hogy fokozatosan terheld magad, mindig csak amit a szervezet kiván (mondjuk engem nem szórakoztat a futás), eddig volt egy vérhólyagom, és két vizhólyagom (ezek is idén), a második cipőmet kicsit szoknia kellett a talpamnak, de amúgy semmi bajom.

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Új hozzászólás Aktív témák