Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    Kop-kop...a következőre elég nehéz ráguglizni, úgyhogy:
    Ja kis bevezetés: edzés mellett a pihenőnapokon elkezdtem futni...mert miért ne :D

    20-25 évesen sokat futkároztam onnan kezdve, hogy 500 métert alig bírok, eljutottam a 7+ km-ig.
    Aztán még futkároztam, de semmi rendszeresség. Azért az 5km szokott menni 1 pár perces megállóval.
    Most 35 évesen elkezdtem megint és csak 2-3 km-t akarok menni (nem akarok többet, mert ha lazán lefutom, akkor növelem a sebességet és így tovább), de a táv vége felé elkezdett fájni a lábam a térdem mögött..a külső ínnál, kb. a hajlási ponton.
    1 pihenőnap, utána megint futás: ugyanott kezdett fájni, de az előző alkalomhoz képest hamarabb, szóval kezdek aggódni...
    Mi a nyavaja? Többet kéne nyújtanom? Régen sose nyújtottam futás előtt, csak utána egy picit. Most 4x nyújtok: elején, a végén, meg 2 részre van osztva a terep, na mind2 végén :D
    Vagy ennyi idősen több pihenőnap kell, vagy valamit rosszul csinálok?

    Ja töltésen, de nem a döngölt részen, hanem füvön futok. Variálom a sebességet X lépésenként, hogy maximalizáljam az elfáradást az adott távon. 2 ütemre szívom a levegőt és 3-ra engedem ki, tehát a lábterhelés se fix. Mondjuk a futócipőm 10+ éves és eléggé szét van taposva, de a füvön futás ezt kb. kiegyenlíti...vagy rossz cipőtől is fájhat ott?

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák