Új hozzászólás Aktív témák

  • szki

    őstag

    Na, megfutottam a 25 km-t a Kanizsa Futófesztiválon 2:02:09 időeredménnyel! Átlagtempó 4:52 p/km, átlagpulzus 171 bpm. Endomondo Track
    Majdnem tökéletes futóidő volt.
    A taktika az volt, hogy az első 5 km-t megfutom kb 4:50-es tempóval, és 170-es pulzussal. Aztán 6-20. km-re emelem a pulzust 175-re, és kb 4:40-es tempóra. Míg a 21-25. km-t megfutom 175+ pulzussal, és amit enged a lábam tempó.
    Majdnem megcsináltam a taktikát, de a 175-ös pulzushoz már fáradtnak éreztem a lábaimat. Így a 3 szakaszt 169-173-171-es pulzussal futottam meg. Az utolsó 250 méteren sprinteltem, és akkor hajtottam ki a 187-es max pulzust.
    Frissítésem jól sikerült. Víz+banánt vételeztem a 8. km-től kb 4 kilométerenként. Plusz egy csokit is legyűrtem féltávnál. Futva, és 170-es pulzussal nem egyszerű táplálkozni:)
    Célom kerek 2 óra volt, de a 2:02-vel is nagyon elégedett vagyok az én alkatommal! (Félmaratoni résztáv 1:42:04)
    2x25 km váltóban nem volt sok induló: 2. helyezést értünk el 3 csapatból:)) Összesített időnk 3:55:52 lett.
    Gyuri váltótársamnak óriási gratula, aki életében először végigtolta az 50 km-t is egyúttal, és abszolút 3. lett kiváló eredménnyel (3:53:49) egy erős mezőnyben!

    Remek volt a szervezés, és jó volt a hangulat. Mikor célba értem, akkor már a nap kisütött!!
    Kaptunk egy Fruit of the Loom pamut pólót, és egy szép kerámia befutó érmet. Ettem 2 tányér dióstésztát, és kaptunk egy 1,5 L-es ásványvizet. A váltó 2. helyért kaptunk egy ezüstérmet, és egy High5 csomagot (6 decis kulacs, 3 energia gél, egy kulacshoz italpor). 3500 Ft volt csak a nevezés.
    Következő verseny 4 hét múlva Bagod félmaraton, ahol 1:35-1:37-es idő a célom!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák