Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shina

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új IEM-et keresek, tanácsotokat szeretném kérni. Túl nagy a választék, nagy része biztosan gagyi is, és szinte lehetetlen rendesen összehasonlítani őket, nem mellesleg sok a hypeolt darab is. Így inkább a fórumtársak tapasztalatában bíznék.

    Mi volt eddig?

    Egy AKG füles, amit egy Samsung telefon mellé adtak. Azonban sajnos szétesőfélben van, mivel a vonal túloldalán már panaszkodtak, hogy vagy nem hallatszom vagy zajos a mikrofon. Ha megbirizgálom a vezetéket akkor működik egy ideig, feltéve hogy nem mozgatom nagyon a fejem. A hangszóró része még működik, bár ha a vezeték mozog, mondjuk séta közben, akkor gyakran behallatszik ilyen "kábel zaj" ami zavaró.

    Mire kell az új füles?

    Mindenképpen:
    * (videó)telefonálás
    * podcast hallgatás

    Bónusz ha csendes környéken vagyok:
    * ambient zaj (ilyen esőerdő felvételekre kell itt gondolni)
    * zenehallgatás (klasszikus zene vagy valami szimfonikus metál)

    Mit keresek?
    * IEM-et leginkább mert ezek jobban szigetelik a környezet zaját (valamikor csak ez utóbbi miatt dugom be és nem is hallgatok semmit)
    * jobb fajta USB-C - 3.5mm audió átalakítóval használom és csak telefonnal
    * mikrofon legyen rajta (ha nincs de cserélhető a vezeték mikrofonosra az is jó)
    * szóljon szépen, de nem kell audiofil minőség
    * legyen minél strapabíróbb és minőségibb, hogy sokáig használhassam
    * ár maximum €100
    * vezetékes (nem akarok még ennek a töltésével is bohóckodni), de a vezeték stílusa kb. mindegy, de a jack legyen egyenes, nem pedig 90°-os
    * lehetőleg minimális "kábel zaja" legyen ha séta közben használom
    * ne menjen túl mélyre a fülembe
    * külföldi rendelés nem gond, márka mindegy

    Egyéb megfontolás?

    Láttam, hogy újonnan vannak már olyan fülesek amiken cserélhető a vezeték. Ez bónusz pont, hiszen nem kell az egészet kukázni ha a kábel elhasználódik, azonban amint láttam a vezetékek ára egy olcsó fülesével vetekszik.

    Másrészt azon is gondolkodtam, megéri-e az ilyen €70-100 füles egyáltalán, hiszen annak az árából lehet 4-5 olcsóbbat lehet venni? Mert kifizetem, ha van annyival tartósabb, de ha csak annyira bírják sokáig mint az olcsó társai, akkor pont ugyanannyi szemetet termelek, viszont cserébe sokkal több pénzbe is kerül. Van annyi minőségbeli különbség hangban az olcsó meg a középkategóriás fülesek közt, hogy megérje még azonos tartósság mellett is?

    Nem várom el, hogy hozza egy rendes fejhallgató vagy a Hi-Fi hangfalaim minőségét, otthon nem fogom használni.

    Mit került a listára eddig?

    Szerintem gyakorlatilag véletlenszerű ez a lista mert ezeket "dobta a gép" kereséseim során amikről egyébként többnyire pozitív véleményeket és teszteket olvastam vagy láttam.

    * Sony MDR-EX15... széria: talán nem tűnik annyira trének
    * Xiaomi Piston Basic: szintén olcsó alap fülesnek tűnik
    * Kiwi Ears Cadenza: állítólag jól szól, cserélhető vezeték, nem túl drága
    * Moondrop Aria: ez sokan ajánlják, hogy hú de mennyire jó, viszont drágább

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    ___________________/\_____________\0/_______

  • shina

    csendes tag

    Sajnos a kedves fórumtársaktól nem sikerült javaslatot kapnom :( , úgyhogy némi további nézelődés után végül egy Moondrop CHU II mellett döntöttem, plusz vettem hozzá egy mikrofonos Jcally JC08S kábelt, hogy telefonálni is tudjak vele.

    Még csak egy napja van meg, de ezek eddig a benyomásaim:

    * Méretre kisebb mint amire a fotók alapján gondoltam. Ez kellemes meglepetés mert kicsit aggódtam, hogy batár nagy IEM lesz.
    * Első hallgatásra szép, kiegyensúlyozott hangja van, sokkal jobb mint bármelyik korábbi alap fülesem. A dinamikája is kiváló.
    * A hangerő is megfelelő, csendes szobában a telefon legkisebb hangerő beállítása mellett is bőven elég, talán még sok is, bár ez lehet inkább az USB-C - Jack átalakítónak tulajdonítható be.
    * Viselése kényelmes, eddig nem fájt a fülem tőle.
    * Tetszik, hogy a hangrács meg a vezeték is cserélhető, így remélhetőleg évekig szolgálni fog.

    Emellett a kiegészítő kábel is szolidnak tűnik, nincs ilyen "súrlódás" zaja, de sajnos a dugó ezen is 90°-os és csak egy gomb van rajta, azaz nem lehet vele hangerőt állítani. Jobbat nem találtam, ha valakinek van javaslata azt szívesen látom.

    Összességében elégedett vagyok a választásommal. Talán egy drágább darab még szebben szólna, de utcára a város zajába valószínűleg már ez is túlzás, otthonra meg ott a fejhallgató meg a hangfal. Mindenesetre szerintem megérte a pénzt, ezután tuti nem mennék vissza alap fülesekre. :))

    [ Szerkesztve ]

    ___________________/\_____________\0/_______

  • shina

    csendes tag

    válasz takacsbotond #92385 üzenetére

    Azt írja, hogy "can answer calls", amiből arra következtetek hogy a jack aljzat az TRRS, így valószínűleg működni fog a hangerő szabályozás is.

    Audió fórumokon többen használják Androidos telóval, uh csak kell mennie a Samunggal is.

    ___________________/\_____________\0/_______

Új hozzászólás Aktív témák