Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz #16820480 #55458 üzenetére

    "Inkább az szól bele a tér méretébe, hogy nem a füledben (hallójáratodban) szól a driver, hanem mellette pár centire. De ez csak egyéni elképzelés, nem biztos, hogy tényleg így van."

    Végre valaki leírta...tegnap óta nem mertem lányos zavaromban ezzel bombázni a nagyérdeműt, mert...

    Tehát ha ketten így látjuk, akkor nem dilemma...legfeljebb már két rossz konklúzió lesz az éterben.
    Van ugye a fejes membránja - ami jó esetben majd fülkagyló méretű - és itt már kapcsolódhatnánk a membrán méret > nagyobb tér elmélethez, de szerintem inkább a membrán és a befogadó rész (kalapács-üllő) közötti tér rezgése, felharmonikusai, késlekedése adják a fejesek terének savát-borsát...és ezt 1 cm3-nyi térrel versenyeztetni nem ildomos.

    Szerintem már ezért lehet(ne) nagyobb terük az earbud-oknak, illetve az iem-ek terét vmilyen más módszerrel turbózzák (még az is megfordult a fejemben, hogy párba válogatják a gyors-lomha membránokat, hogy az egyik fülben létrjövő késleltetés nagyobb teret eredményezzen, de tudom hogy ez merő agyalágyultság)...

Új hozzászólás Aktív témák