Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz Dave™ #12852 üzenetére

    Feleslegesen írtál ennyit. :U Nincs itt paradoxon, mert én is leírtam hogy 10k alatt jó vétel az Xears. Leírtam már azt is hogy a CX500 kb. az XT120 Pro szintje, aztán el lehet vitatkozni ismét, hogy aki másképp gondolja az eredeti Sennheiser-t hallgatott e vagy sem.
    Egy lehelletnyivel jobbnak éreztem az Xears-t, de nekem nem tünt egyértelműnek és hatalamasnak a különbség. Persze ez csak az első benyomás volt.
    Sajnos nincs lehetőségem 20-30k füleseket tesztelni. De 100 dodóért már vakon is választanék olyat, ami tesztekből kiindulva 99% hogy jobb az Xears-nél.
    Sorolni már csak azért sem fogom, mert mindenkinek más az igénye ill. az izlése.
    Aki pl. House-t hallgat amiben szinte csak "tuc-tuc" basszus van, annak nem biztos hogy egy Sunrise SW-Xcape jobb lesz mint egy TD II ill. TD III.
    Nem akarok én senkit sem meggyőzni semmiről, és nem akarok kampányolni az Xcape mellett se. Ennyiért ez a hangzás minőség és kiegyensúlyozottság szinte "ingyen" volt. Olyan mélyre lemegy amit még a Sony fejhallgatóm se tud. A Pio CLX7-hez képest meg ég és föld. De már ezt is leírtam.
    Amiért lehet meg fogtok "kövezni", az az, hogy szinte itt mindenki audiophile, részletesen ki tudjátok elemezni egy füles tulajdonságait, halljátok (elvileg) az apró különbségeket is, mégis arról papoltok, hogy Xears, meg 10k. Én fele annyira sem tartom magam audiophile-nek mint amennyire ti vagytok, de józan paraszti ésszel gondolkodva, hogy az ember minimum 1-2 évre vesz jó minőségű fülest, miért van úgy beállítva pl. a Sunrise hogy ez már milyen drága. Nem értem hogy egy 2x annyiba kerülő füles (nem 10k hanem 20k) miért nem éri meg egy audiophile-nek, amikor hosszú távon megtérül, és maga az összeg sem elérhetetlen. Mert aki fülest akar, 2 havi fizujából eltesz 2x10k és megvan egy olyan füles ami nagyobb zenei kielégülést fog nyújtani hosszú évekig mint bármelyik Xears.
    Ezzel nem azt mondom hogy Sunrise-t kell venni, csak azt hogy az audiophile júzerek miért bonyolultkodnak egy 10k kategóriával és elemzik őket oda-vissza. Nem azt mondom hogy egy audiophile júzernek alap hogy vegyen q-JAYS-t, IE8-at, vagy Audio-Technica ATH-CK10-et, de azért talán 20k-t nem kellene sajnálni a fülétől. :U

    A többi dolog meg, ha nem inged...Van kivétel is, nem akartalak ok nélkül meggyanúsítani, bár nem emlékszem hogy bárhol is említettem volna a neved. Nem értem miért vetted magadra, hogy ez neked szól. :U

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák