Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shufny

    őstag

    válasz DemonDani #12590 üzenetére

    "Nagyon hasonlóak, de az M1 -en kisebb a középmély kiemelés és az ebből adódóan kevésbé meleg a hangzása. A másik következménye a kiegyenlítettebb hangnak, hogy kevésbé nyugodt a magas tartomány. Részletesség, tisztaság, hangszín, gyorsaság stb. elég hasonló, de az M1 nehezebben hajtható és igazán életre kel egy erősebb lejátszóval. Valamennyire az M2 is, de az azért továbbra is nagyon érzkény. (erről nem igazán tudok mit mondani. Csak a Clip+ -om van, és nem próbálgattam túl sokat az M-Stage -el. 10dB -es gain -en szól csak igazán jól, az meg sok ezeknek.) Összességében az M1 inkább való nekem, de kicsit magasabbra értékeltem az M2 -t, mert valamivel összefüggőbb hangzása van és több benne az "x-factor". Eléggé szeretem az M2 -t - mindig is így volt - ad egy atmoszférikus érzetet az előtérbe kerülő (tolakodó) közepek és a közepes színpadmélység ellenére, és soha nem hangzik unalmasan vagy fárasztóan. Azt hiszem, mikor összeírtam a népszerű $80 alatti mélyorientált fülhallgatókat, akkor azt mondtam, hogy jobban tetszik az M2 az Eternánál és a Hippo VB -nél, amik valószínűleg technikailag jobbak, és e-mellett továbbra is kiállok."

    Nagyjából. Nyugodtan javítsátok, ha valahol elrontottam szerintetek. Zárójelben az én kiegészítéseim vannak. Amit én hozzátennék, hogy szerintem az M2 mélye pontosabb is, nem csak erősebb és mélyebbre megy, de ezt Massive-Attack számokban állapítottam meg, szóval ne gondolj egetrengető különbségre. Egyébként főként az M1 leírását érdemes elolvasni, mert az gyakorlatilag egy összehasonlítás az M2 -vel.

Új hozzászólás Aktív témák