Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Tulku #61610 üzenetére

    "Egyébként tegye fel a kezét aki egy hónapon belül hallott élő hangszeres zenét..."

    Én jelentkezem, de nem teszem fel a kezem az előtt, amit írsz, miszerint:

    "...nos én voltam Pest egyik frekventált jazz klubjában...
    Feleségem fogta a fülét a dobok hangja miatt...azt a ricsajt, amit a cinek és a lábdob illetve a középen lévő éles dobszólók okoztak...bőgő nem hallatszott semmit, Szakcsi-Lakatos élvezte ugyan betegen is a zongora játékot és persze nézték egymást, reagáltak egymásra, de az ország legnépszerűbb jazz énekesnőjének tartott Szőke Nikoletta hangjából sem sokat hallottunk, elnyomta a dob...és ez egy jó nevű klub volt ahol (Rejtő szavaival élve): "Esténként úri közönség verexik"...
    Most klasszikus koncertekre nem térnék ki, Strucc tudna mesélni a zenebonáról, csörömpölésről, zajokról....
    "

    Függetlenül attól, hogy az említett jazzkoncert minden bizonnyal elektromos erősítésű volt, az semmiképp sem mérvadó, hogy arra akusztikailag teljesen alkalmatlan helyiségekben (magyarországi klubok döntő többsége) milyen hangzást hall az ember. A magyarországi zenei klubok nagyon kevés kivétellel totálisan alkalmatlanok ilyesmire. A klasszikuszenei koncertekre pedig általában közel sem jellemző, amit írsz. Sőt. Ilyenekre jellemzően akusztikailag e célra tervezett hangversenytermekben kerül sor, ahol általában van lehetőség műgonddal elhelyezni a zenekart és kórust, valamint a közönséget, ennek okán ilyenkor a hangszerhangok jellemzően szépek, kellemesek, arányosak, természetesek. Kivétel a kivétel, de nem az a jellemző amit írsz, hanem az ellenkezője. Klasszikuszenei koncert általában felüdülés a fülnek, ha mégsem az, akkor ott kirívó hiba van valamiben.
    Mindezt csak azért, nehogy eleve elijessz valakit a koncertlátogatástól, hehe.

    Szerk.: Úgy látom, te még nem hallottál szimbolát szólni élőben...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák