Keresés

Aktív témák

  • tibi666

    senior tag

    válasz hunnylander #6688 üzenetére

    nem az apexre gondoltam. hanem arra, hogy nagyon érezhető az, hogy fordításról van szó és a lehető legszószerintibb fogalmazásra törekedsz. ebből következnek az ilyen csúnya szókapcsolatok, mint pl. extremitásban kifejezve és társaik.

    egyébként jó, amit csinálsz, ne vedd támadásnak, amit írtam. csupán ha ilyesmikre odafigyelsz, akkor még profibb munkát adhatnál ki a kezeid közül, és ez emészthetőbb lenne az olvasók számára.

    [ Szerkesztve ]

  • #70869248

    törölt tag

    válasz hunnylander #6688 üzenetére

    Én azt hiszem értem mit lehet kifogásolni, és ez szigorúan építő jelleggel mondom.
    pl. amikor ezt mondod:
    "Nagyon alaposan megnéztem ‘94-ben, és úgy gondolom, a kulcs az volt és maradt – az a néhány foknyi kontrollált csúszás, amit ad az autónak a bekanyarodáskor [turn-in]. Ha oldalazol, időt vesztesz, de most nem erről beszélünk ez esetben. Arról beszélünk, hogy megérkezünk egy kanyarhoz, adunk egy darabka attitűdöt és elrugaszkodunk abból, ahelyett, hogy korrigálnánk azt. Michael valami hasonlót ér el, azáltal, hogy izgatja az autó hátulját a gázpedállal."

    Nem beszélek más helyett, nekem ez volt az a rész amit újra kellett olvasnom, mert elsőre túl soknak tűnt.
    A szöveg első részében nekem a -bekanyarodáskor/bekanyarodik- túl polgári..a ráfordul/ráfordít nekem könnyebb.
    ahogy az autó hátuljának -izgatásánál- is jóval könnyebben szalad a szemem a szövegen, ha mondjuk -mozgatja- az autó hátulját a gázpedállal.

    Itt szerintem arról van szó hogy Michael a gázpedállal játszva segít irányba állítani az autóját, ezzel a kis megcsúszással kedvezőbb (egyenesebb) kigyorsítási pozicíóba kerül.
    ..valamint ez lassabb kanyarokban kivitelezhető hasznosan, és ott is csak a kanyar csúcspontjában mivel ott a legkisebb a sebesség.
    Egy kanyarban ideális íven gyakorlatilag csak a csúcsponton nem kell ellenkormányozni ha valaki elindítja az autója hátulját, minden más esetben nem ideális íven van.

Aktív témák