Új hozzászólás Aktív témák

  • kapcs-ford

    őstag

    [link]

    Regisztrált már valaki esetleg működteti? tapasztalatok?

    a FON-ról, róland összeállításában:

    A FON egy WiFi közösség. Tagjai a Fonero-k, akik a saját szélessávú internet hozzáférésüket osztják meg, hogy más is hozzájuthasson a vezeték nélküli hálózat előnyeihez. (Leginkább a turisták használják.)

    WiFi használók típusai a FON közösség szerint:

    Alien: aki nem tagja a közösségnek, s így napi 3,- EUR/USD áron használhatja regisztráció és fizetés után a FON hálózatát.
    Bill: (mint Bill Gates) olyan Fonero-k, akik pénzért osztják meg a saját hozzáférésüket. Az Alienek és a többi Bill által fizetett, adókkal csökkentett bevétel 50%-át cserébe megkapják a FOn-tól.
    Linus: (mint Linus Torvalds) azon Fonero-k, akik felebaráti szeretetből, ingyen osztják meg a net hozzáférésüket. Cserében az összes FON hozzáférést is ingyen használhatják. (A Bill-ek hozzáférését is.)

    La Fonera: ezt a routert lehet megrendelni a FON-tól. Az alapja egy Accton MR3201A, 1 portos mini router. (OpenWRT operációs rendszerrel.) Ezzel a routerrel osztják legtöbben a netet, de nemcsak ezzel használható. (Ha kutakodsz a FON honlapján, akkor van letölthető szoftver más routerekhez is, főként Linksys típusúakhoz.)

    FON Liberator (a fórumban sokszor La Fonera2): a következő router, ami várhatóan augusztus/szeptember környékén jelenik meg. Alapja egy Accotn MR3203A, 2 portos USB csatolós mini router, melynek szoftvere már beépített FTP és .torrent klienst is tartalmaz.

    Hogy lehetsz a tagja a FON közösségnek:

    1.) Veszel egy La Fonera-t a FON-tól 40,- EUR+áfa+béfa+stb-ért. :)
    2.) Veszel egy La Fonera-t valamelyik árverési oldalon.
    3.) veszel egy megfelelő WiFi routert a boltban és letöltöd a FON ingyenes szoftverét rá.

    a meghívó megszerzése után semmilyen más összeget nem kell fizetni se a fon-nak se a postásnak tehát a fonera eredeti 34eurós árát SEM kell fizetni!
    Megy házhoz ingyen a cucc csak a meghívó kell hozzá! Igen ez valóban egy lehetőség mivel nem lehet tudni azt hogy meddig tart az akció.

    update: az ingyen meghívós akció véget ért. Jelenleg csökkentett áron (20€) lehet meghívó ellenében hozzájutni.
    hogy egy kis motiváció legyen, a meghívókat szolíd áron is lehet adni. annyi becsület azért legyen bennünk, hogy legalább 1 meghívót ingyen adunk valakinek, és legalább 1 meghívót ph-snak adunk. senki nem kéri számon, senki nem fogja ellenőrizni, de ha már itt a ph-n belül ki tud alakulni egy kis társaság, az jó lenne. az árat úgy érdemes megállapítani, hogy (sokkal) jobban járjon a meghívott, mint a teljes árú cuccal, viszont megérje neki aktiválni. az irányár 3k, de ez egyáltalán nincs kőbe vésve, minden annyiba kerül, amennyiért megveszik. akinek van szabad/eladó meghívó, az is beírhatja, aki szeretne kapni, az is.

    bár csúnya dolog az árulkodás, de talán még az is befér, ha nagyon régóta nem aktiválja valaki a megkapott eszközt, ezáltal legalább 3+1 meghívó lehetőséget akadályoz.

    manual a fonerához: [link]

    A Fonera életre keltése Linux alatt:

    Az alábbiakat Ubuntu 6.10 alatt követtem el, de más disztrib alatt is ugyan így kellene mennie, legfeljebb 1-2 file helye más.
    én elég fapados módszert választottam, az <font>/etc/networks/interfaces</font> file-t szerkesztgettem, majd <font>/etc/init.d/networking restart</font>.
    A wifi kártya neve nálam eth1 lett telepítés során. a köv. sorok kerültek be a file-ba:
    <font>iface eth1 inet dhcp
    wireless-essid FON_AP

    auto eth1</font>
    a publikus rész, és a regisztráció ugyan úgy megy, tehát a böngészőbe be kell írni, hogy wifi.fon.com, és bejelentkezni, regelni, stb.

    az érdekesebb rész a MyPlaces felélesztése, ugyanis linux alatt alapból nincs WPA támogatás (valszeg életre kelthető, erről később). tehát egyszerűbb a másik oldalról megközelíteni, állítsuk át a router titkosítását WPA-ról WEP-re. ehez be kell jelentkezni rá. mivel wifin keresztül csak a MyPlaces-en át lehet belépni, ezért marad a vezetékes mód. A router IP-je ezesetben 169.254.255.1 (wifin keresztül pedig 192.168.10.1). belépve a Fonera beállítófelület fogad, Itt a Security pontban lehet beállítani a titkosítást. Kéri a WEP kulcsot is, ez hexadecimális szám, tehár 0-9, ill. A-F-ig terjedő karaktereket tartalmazhat. én megadtam neki az alapot, ami WPA esetén is lenne, tehát a szériaszámot.

    Ezek után ismét szerkesztettem a /etc/networks/interfaces-t:

    <font>iface eth1 inet dhcp
    wireless-essid MyPlaces
    key <a megadott kód>
    enc restricted

    auto eth1</font>

    majd ismét újraindítottam a hálót... és csatlakozott, megkapta az ip-jét, és ment is a háló.

    (emlékezetből írtam, 1-2 helyen bizonytalan vagyok, este kijavítom.)

    legutóbb ngabor2 szerkesztette 2006. 01. 24-én

    ________________________________________________________________

    Kapcsolódó címlapos cikkek a Logoutról (részletek):
    - LaFonera router és az RS232 konzol (Szerző: 04ahgy).
    - EthicalHacking-2. Rész (Szerző: domi007). A titkosításokról értekezik a cikkíró, hasznos lehet a FON közösségnek, mert a router kínál nyitott és titkosított virtuális access pointot is alapesetben.
    - LaFonera - A Francofon addon (Szerző: wwenigma).

    Megjegyzés:
    Ugyan ez az első hozzászólás adminisztrációs okokból mindig valamelyik HÁZIGAZDA vagy MODERÁTOR nevén fog megjelenni, de a szakmai tartalom összeállításáért nem ők a felelősek, nem minden esetben ők azok akik a legjobban értenek a témához, ezért nem célszerű hozzájuk intézett privát üzenetben szakmai segítségért folyamodni, hiszen erre van a topik.

    [ Módosította: Kalandor ]

    Aláírás

Új hozzászólás Aktív témák