Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31757056

    törölt tag

    válasz arminlok #19266 üzenetére

    En nem tartom helyesnek azt, hogy az energiagazdalkodas ki legyen kapcsolva vinyokon. En mindig bekapcsolom, mert elofordul hogy napi 8-10 orat is megy a gepem, es szerintem nem mindegy, hogy ebbol az idobol vegig porog a lemez feleslegesen, vagy csak akkor amikor esetleg kell rola valami adat. Peldanak okaert az 1 ev 3 honapos ssd-men a power on time 123 nap, az egyik hhd-men pedig 5 ev utan is csak 119 nap mert az energiagazdalkodas csak akkor engedte felporogni amikor valoban kellett rola valami adat. Szerintem ez nagyban kozrejatszik abban, hogy ilyen hosszu ido utan is tokeletes allapotban van. Korabban 2 hhd-m is 2-3 even belul feladta es akkoriban nem figyeltem az energiagazdalkodasra egyatalan, az elso adatvesztesem sajna eleg fajdalmas volt mert backup hianyaban felkeszuletlenul ert. Nagyon ertekes regi fotok szazai-ezrei es komoly zenegyujtemeny veszett oda. Nem allitom, hogy ezek a vincseszter-halalok az energiagazdalkodas alkalmazasanak hianya miatt kovetkeztek be, mindossze figyelemremelto egybeesesnek tartom, hogy azota ilyenek nincsenek.

Új hozzászólás Aktív témák