Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    Birdman

    Szórhatnám a jelzőket, írhatnék többszörösen összetett, szuperlatívuszokkal teletűzdelt mondatokat, de egyetlen egyszerű ténnyel meg tudom fogalmazni a véleményem: soha életemben nem láttam még ehhez fogható filmet. Persze ez az internet túlsó feléről nézve a kutyát sem érdekli kategória, de számomra bizony nagyon nagy dolog közel háromezres értékelt filmmel a hátam mögött. Lenyűgözött, beszippantott, megnevettetett, meghatott - totális hullámvasút volt, iszonyú feszes tempóban száguldva, pillanatnyi pihenőt sem engedve. Nehéz film, összetett, figyelni kell rá, minden idegszállal összpontosítani, nem egy lazítós szombat délutáni matiné. A mellettem ülő kiscsaj körülbelül a film harmadik percéig nyúlkált a popcornos teknőjébe, aztán csak az tűnt fel, hogy csend van, a film végén meg is jegyezte a párjának, hogy ablakon kidobott pénz volt. És bizony pár ember kivételével az egész nézőterem végigbámulta a stáblistát is, pedig teljesen egyértelmű volt, hogy nem lesz semmiféle extra jelenet meg gag reel és hasonlók.

    Keaton eszméletlen jó, tökéletes választás volt, és nem csak azért, mert komoly párhuzamok fedezhetőek fel a főszereplő és a saját élete között, ez önmagában édeskevés lett volna a jó teljesítményhez, hanem egyszerűen érezni, hogy mindenét beleadta ebbe a szerepbe. Norton is kegyetlen, a Fight Club óta nem láttam ilyen jól játszani. Hálisten a mellékszereplőkkel sincs gond, még ez a butafejű Emma Stone sem tudta elrontani az összhatást. Holnap reggelig sorolhatnám mi mindent imádtam benne, és újra is "kell" nézzem, mert tutira elkerülte a figyelmem egy-két dolog.

    Jobb híján marad a pontozás, a fentiek után talán nem meglepő, de ez minden kétséget kizáróan 10/10.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák