Új hozzászólás Aktív témák

  • AT89

    csendes tag

    válasz beluschi #535 üzenetére

    Oh, köszönöm, így már be tudom lőni majd, melyik növény melyik:)

    Kérdés, honnan látom, hogy már kész a növény? Eddig búzával vetettem, s az kb úgy zajlott, hogy a műtrágyával végigmentem rajta (megvettem a 10m-est, így elég gyors, plusz vettem egy kisebb traktort már erre a célra, s amíg a naggyal "Józsi bácsi" végigmegy a vetőgéppel, én rögtön megyek utána a vegyszerrel), ezek után kihajtott valami kis zöld, majd picit nagyobb zöld, s sárga színnel, közelről nézve már gabonakalász formájú a növény. Ezt arattam le, de nem hozott valami sokat, lehet, hogy túl korán arattam le? Vagy nem is engedi a gép learatni, míg nem fejlődik ki teljesen?

    Jaja, azt megcsináltam már, hogy miközben arat a géppel Józsi bácsi, én megyek mellette a billenőskocsival, s menet közben gyűjtöm be róla a terményt, s mikor megtelek, ő meg pont üres, akkor el is tudok rongyolni a malomba vele, mielőtt megállna a kombájn.

    Akkor most kipróbálom a búza, repce, árpa vetését, aratását, ebből csinálok kis profitot, s majd a kukoricára és fűre akkor térek rá, mikor már van egy kis tőkém, hogy az ahhoz kellő gépeket megvegyem.

    A búza aratásakor visszamarad valami, azt hiszem talán szalma(?), ezt a kultivátorral vagy ekével eldolgozom most, de egyébként ezt pl össze lehetne szedni bálázóval? Illetve az árpa, repce esetén is marad vissza ilyen "maradékanyag", amit utána össze lehet szedni?

    A pitypang akkor világos, hogy az a fű. Azt csak elvetem, kinő, s utána fűkaszálóval lehet leszedni, valamelyik géppel még megforgatni (mennyi idő kell itt, hogy elteljen?), utána összeszedni valahogy, s lehet vinni vagy a teheneknek, vagy a pajtába? Ez még picit magas, de úgyis odébb van, egyelőre kiképzem magam az első három növényből:)

    Illetve van még a kukorica, arra láttam a "silózás" kifejezést más fórumokon és itt is, ez pontosan mit is jelent?? Illetve a magtárolóim (amik a farmon vannak) mekkora kapacitással bírnak? Vagy az végtelen, csak töltsem tele nyugodtan? Egy angol leírást olvasgattam, abból vettem át azt az ötletet is, hogy előbb körbemegyek 1 v 2 vonalban akár ekével, akár vetőgéppel a telken, s utána az autopilóta ~ Józsi bácsi teljesen korrektül megcsinálja, sehol nem megy ki, szóval elég jó erre a két célra is. A 10m-es szórófejjel meg a műtrágya pillanatok alatt megvan, szóval ott nem zavaró, hogy nincs autopilóta, az aratást pedig megint csak rá lehet bízni, sose hibázik.

    Kicsit sokat kérdezek, de igyekszem:)

Új hozzászólás Aktív témák