Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    Migrénes fejfájós vagyok.
    Az ideggyógyász tanácsai a következők voltak:
    Amint elkezd fájni a fej, nem szabad mérlegelni, hogy gyógyszerrel vagy nélküle, BE KELL VENNI. Azért, mert a fejfájás egyik következménye, hogy leállhat az emésztés, ami ahhoz vezet, hogy a lenyelt tabletták, bármilyen jók is, nem fognak felszívódni... így nem hatnak.
    Ha lekéstünk erről a már fáj a fejem, de még nem verem a fejem a falba kegyelmi állapotról, akkor segíthet egy kis kávé a gyógyszer mellé, mert ez a kávé hatóanyaga megsegíti az anyagcserét, így a felszívódást.
    Nekem sajnos a hagyományos fájdalomcsillapítókból a nagydózisúak hatásosak csak, és sokszor azok is csak mérséklik a fájdalmat, de nem tüntetik el.
    Az iboprufen hatóanyagot tekintik ma a legkorszerűbbnek, ezt használom én is.
    Nálam az algoflex forte vált be, de ennek elég magas a hatóanyagtartalma (600 mg) sajnos. Az advil ultra anno azért nem hatott, mert jóval kevesebb a hatóanyag benne (200 mg), max 2-3 tabletta lenne hatásos egyszerre...
    A paracetamolt egyáltalán nem ajánlanám... a túladagolás veszélyei miatt... ami egy komoly fejfájás esetén más vénynélküli gyógyszerekkel kombinálva könnyen előfordulhat....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák