Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Magnat #48960 üzenetére

    "Igazából sztem csak a vba "engedékenységének" köszönhető, h a Vizsgal nélkül nem fut hibára az első körben"

    Azt külön lekezeltem, még ha kicsit gagyin is, egy If-fel (összehasonlítás egy fixen üres cellával). De majd lehet, hogy átírom, mert jobban tetszik, amit írtál, csak volt pár apróbb gond az átírásnál, ezért inkább kiszedtem. Az én szintemen már ez is elég bonyolult makró, jól széthúzva már vagy 80-90 sor. :DDD

    "(Ha meg a ciklus előtt adnál értéket a PreCellnek, pl azt, h PreCell=0, akkor meg az lenne a gond, h ha az első mezőben szintén pont 0 az érték, akkor "Please check"-re fut ok nélkül ... szóval sztem ezért korrekt a Vizsgal változóval)"

    (Nem voltam kellően explicit a probléma körülírásával, alapvetően direkt.) Az érték gyakorlatilag nem lehet 0. De még ha az is lenne, az se lenne igazi gond, mert "csak" annyi a jelentősége az összehasonlításnak, hogy felhívja a figyelmet egy esetleges hibára. Elvileg lehetnek azonosak, vagy nagyon hasonlóak az egymás utáni értékek, csak kicsi rá az esély. Van esély fals pozitívra és fals negatívra is, az viszont már a júzer feladata, hogy akarja-e egyáltalán ellenőrizni. Mindenesetre legalább a lehetőség, az automatikus figyelemfelhívás adott hozzá.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák