Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matekmatika

    tag

    válasz Rayman15 #1351 üzenetére

    Akkor hát itt a végleges verzió: [link]
    Úgy rendeztem, hogy egy A4-es lapon elférjen (mert erről ugye az elején szó sem volt).

    ''Jah és még vmi: hogy lehetne azt megoldani hogy a választó rész ne kerüljön bele a nyomtatásba? Mert ezt ki kell nyomtatniuk és hát az nem igen lehet rajta...''

    A végén kijelölöd azt a területet, amit ki szeretnél nyomtatni, Fájl -> Nyomtatási terület -> Nyomtatási terület kijelölése.

    A helységnévcsoportok és helységnevek bevitele, mint eddig, különbség, hogy a helységcsoportok végén nyomsz mindíg egy ''összesen''-t. A számokat mindegy mikor viszed fel közben, vagy a helységnevek felírása után, számolni majd csak a ''mindösszesen & számolás'' gombra fog.

    Amire nagyon figyelj!: a helységnevek között nem szerepelhet helységcsoprt név. Pl: a Tároló -t megadtat, mint helységcsoportot és szerepel a helységnevek között is. Azaz szerepelt, mert én kiszedtem. Ettöl ''összekavarodik'' a program, ugyanis a számolás úgy történik, hogy többek között a helységcsoportok neve alapján koordinál. Namármost ha helységnevek közé is teszel helységcsoport nevet, akkor azt hiszi a prg, hogy helységcsoprtos soronál tart.

    Másik még, mint ahogy már írtam, ha feltöltötted a helységneveket csinálj egy másolatot, vagy etalont. A második és harmadik oszlopba írt adatok alapján a 4. oszlopot adja automatikusan, de csak az első számoltatásig. Ha mégegy táblázatot akarsz kitölteni akkor már nem, ezért akkor megint az etalont nyisd meg és azzal készítsd, ne ennek az adatainak a kitörlésével. (mentés pedig a: saveAs-sel vagy mentés másként)

Új hozzászólás Aktív témák