Új hozzászólás Aktív témák

  • Lasersailing

    senior tag

    Sziasztok,

    Van egy elég fura gondom, abban sem vagyok 100%-ban biztos, hogy excel gond...

    Céges hálón van fent a file.
    Van egy A makró, ami meghív egy B makrót. Ha a kolléga lefuttatja az A makrót, akkor amikor az meghívja B makrót, akkor a B makró által megnyitni szándékozott file-nál a
    downloading: ab/cd/xyz.xlsx ablak feljön, majd nem történik semmi. Ha a cancel-re kattintunk, akkor azt látom, hogy a file-t igazából megnyitotta, csak ez a hibaüzenet feljött.
    Ha közvetlenül a B makrót futtatja a kolléga, akkor lefut gond nélkül.
    Ha viszont én futtatom hálóról az A makrót, úgy fut, ahogyan kell, azaz lefut az A makró, majd meghívja a B makrót, lefut, mindenki örül.

    ~2 évig nem csinálta ezt kolléga gépén sem, azóta kezdte el a hibát produkálni, hogy átírtam neki a makrót, hogy otthonról is működjön (amit átírtam mappa elérést, már elvileg visszaírtam). A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a gond az A makróban? Szerintem valamit kikapcsoltam, hogy gyorsabban fusson ami nincsen visszakapcsolva, de nem találok ilyet...

    Ha az A makrót futtatom kolléga gépéről, de a B-t nem, majd próbálnám lementeni, ugyanaz fogad: mintha nem tudná lementeni, de közben lementi...

    Remélem érthető voltam...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák