Új hozzászólás Aktív témák

  • Delila_1

    Topikgazda

    válasz siskin #15564 üzenetére

    Hasonló kérdésre valamikor ezt a választ adta egy ügyes informatikus (szó szerint idézem, hátha bejön):

    "Ha nincs meg a fájlod valahol mégis, egy másik néven, vagy emailben csatolt állományként,
    vagy ilyesmi, akkor még azt teheted, hogy elindítod az excelt, azután a feladatkezelőből leállítod.
    Ezután újraindítod, és ha szerencséd van, feldob egy olyan ablakot, hogy dokumentum-helyreállítás,
    és talán benne van a fájlod, ha mostanában szerkesztetted, vagy lagalább valami nem túl régi verzió.
    Ha ez az út nem járható, akkor itt egy másik megközelítés.

    Ha felülírsz egy fájlt, az (bár nem biztos, de szerintem) olyan, mintha törölted volna.
    Mármint, a rendszer elmenti az új fájlt egy új helyre, és felszabadítja a régi által lefoglalt tárhelyet.
    Én törölt fájlok visszaállítási kísérleténél én ezt az utat szoktam követni:
    1. Kikapcsolom a gépet (A), amin a törölt fájl van.
    Törlés után a fájl még ott van a merevlemezen, de az általa lefoglalt terülte szabadnak van nyilványtva, és csak idő kérdése, hogy mikor ír oda valamit a rendszer.
    2. Keresek egy másik gépet (B), amire telepítek egy olyan programot, amivel törölt fájlokat vissza lehet hozni.
    Van ilyen sok, többségük nem ingyenes, de 15 v. 30 napig ingyen használható, ami teljesen megfelel a célnak.
    3. Átrakom a törölt fájlt tartalmazó merevlemezt az A-ból a B gépbe, és Secondary Slave -ként konfigurálom,
    hogy véletlenül se erről próbálja a gép a rendszert betölteni.
    4. Enildítom a B gépet, futtatom rajta a törlésvisszavonó programot, és végigszkennelem azt a bizonyos merevlemezt, hogy megtalálja-e.
    Ha megtalálja, és vissza tudja állítani, akkor jó.
    Ha ez kínai, vagy nem vagy biztos a dolgodban, akkor érdemes inkább szakemberhez fordulni, mert könnyű nagy kárt okozni, ha az ember nem tudja mit csinál."

    Egy másik, amit megpróbálhatsz, hogy nyitsz egy új füzetet. Az első lap A1 cellájában hivatkozol a megnyithatatlan füzet első lapjának A1 cellájára -> =[FüzetNeve.xls]ElsőLapNeve!A1
    Ezt le-, és jobbra másolod. Vagy bejön, és a képletek helyére bemásolod az értéküket irányított beillesztéssel, vagy tovább búsulsz. :(

    Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák