Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz King Charles #732 üzenetére

    A 716-os hozzászólás erre is igaz.
    Én 2 naponta nyomtatok 1 fúvóka ellenőrző mintázatot, mert 2-3 tisztítás tapasztalat szerint annyi rengeteg tintát pazarol, hogy 5 db A4-es fotót kinyomtatok annyi tintából.
    A régebbi Epsonoknál ha megtelt hulladék tintagyűjtő üzenetet kapsz, akkor az SSC Service Utility a megoldás, az újabbakat nem támogatja még ez a program. Ráadásul a multifunkciósakat, valami nyomógomb kombinációval lehet nullázni.

    Pl ilyet találtam, nem tudom, hogy működik e SX200-205-nél, de valami hasonló lesz:

    Reset Protection Counter Guide for CX6300, CX6400, CX6500 and CX6600

    Follow these steps below to reset the protection counter for printer mentioned above.

    1. Turn OFF the printer.
    2. Press B/W + Color + Stop button together and hold
    3. Press Power ON button and hold (4 buttons on hold now and don’t release the buttons until you see the light indicator is blinking. A message will be displayed on the LCD)
    4. Release all buttons.
    5. Press the Color button once
    6. Turn OFF the printer.
    7. Turn ON the printer and the protection counter should be resetted.

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz King Charles #732 üzenetére

    "milyen időközönként nyomtassak , hogy biztosan ne száradjon be a patron?"
    2 hetente, és egy fúvóka ellenőrző minta tényleg bőven elég, csak a fúvókatérben lévő tintát kell frissíteni.
    És tilos többször egymás után fejtisztítást végezni! Ha szükséges, kapcsold ki a nyomtatót, várj minimum 4 órát, és ezután jöhet a következő.

    "Beszéltetek valami szivacsról ami felfogja a tintát, ezt lehet ( kell ) cserélni "
    Nem kell.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák