Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok!

    Mostanában merült fel az igény arra hogy egy roppant alacsony fogyasztású állandóan üzemelő gépet kellene betelepíteni a TV mellé, média lejátszás céljából. Ami követelmények felléptek a leendő választott irányába az csak annyi hogy
    - A fogyasztása maximum ilyen 30-50W legyen
    - Fusson rajta a Win7 ("win8")
    - Bírjon el a HD tartalmakkal
    - Wifi támogatás, ha lehet stick nélkül
    - Ultracsendesen üzemeljen, ha megoldható, csak passzív hűtéssel
    - Kevés pénzből megépíthető legyen

    Jelenleg egy E350-es netbook van ilyen célra de az a végét járja, ezt szeretném a legkevesebb pénzből lecserélni.

    Mit tudtok ajánlani? Hozzá tenném hogy egyáltalán nem vagyok képben, ezért kérek tanácsot. Milyen alaplap, milyen videokártya, milyen ez-meg-az... stb. Nem kell csilivili valami, csak egy kis fekete doboz, ami elbír a fenti dolgokkal, meg esetleg a jövőben lehet még bele pakolni memóriát, új vinyót.

    Minden segítséget előre is köszönök!

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Enszuke #12066 üzenetére

    - A méret csak annyit számít hogy minél kisebb annál jobb. :)
    - Nem csak média lejátszásra kell, netezni is jó lenne vele nagy képernyőn ha már van. :)
    - 2db vinyó menne bele. Egy SSD (2,5"), meg egy 500Gb-os tároló (2,5").
    - A mostani netbook teljesítménye elég mindenre, persze ha az árba belefér akkor lehet kicsit erősebb is...
    - A belső wifi nem feltétel csak gondoltam egyszerűbb. A mostani USB stick-em nagyon bumszli :)

    Ilyen igények mellett nagyjából milyen mélyre kellene nyúlnom a zsebembe?

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Enszuke #12069 üzenetére

    Kicsit volt időm utánanézni és én ASROCK E350M1-es lapot néztem integrált E350-es CPU-val és 6310-es VGA-val. Mint említettem most is egy ilyen APU muzsikál a netbookba és eddig mindent lejátszottam vele. Vélemény erről?

    Ehhez már csak egy ház meg memória kell.

    Házból milyet tudtok ajánlani? Ami kicsi, hangtalan tápja van és megfizethető (~10k).

    Enszuke:
    Kisebbet veszek akkor, a ház is legyen kicsi, a gép meg egy polcban lenne, ami a TV mellett van (falra van szerelve a TV), és a méretei kb 25cm magas és úgy 35cm mély. A szélessége nem gond mert az 60cm :)
    Wifi jópofa, megnézem majd lehete ilyet Mo-n is kapni.
    Llnao az jobb vagy rosszabb mint a Brazos?
    Ezt a paneltápos dolgot meg nem egészen értem. Ezt külön lehet venni, vagy házzal együtt?

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Enszuke #12072 üzenetére

    Nos, nekem nem is kell a 3d, mivel a TV az csak egy szimpla LCD. A 10bites H264-el meg ha eddig nem találkoztam, akkor kicsi az esélye hogy ez után fogok.

    Az árakat nézve meg a Llano-s felszerelés méregdrága számomra. E350-es gépet kb 30-35-ért össze tudok tenni. Llano-nál már inkább 50 magasságában van a dolog, ahogy elnézem. Lehet most csak megveszem a gyengébbet és később ha pénz áll a házhoz, majd veszek bele jobb alaplapot+cpu-t+vga-t.

    Minden esetre köszönöm a segítséget, mert magamtól sose jöttem volna rá erre a paneltápos megoldásra :R

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok,

    Mostanában gondolkodom egy HTPC + Fájlszerver kombón. A követelmények a következők:
    - LAN csatlakozó
    - 1db USB port (külső vinyó és WiFi Stick kompatibilis)
    - SATA2/3 csatlakozók 2db minimum (notebook vinyónak)
    - Win 8.1 felmegy és fut is rajta tűrhetően
    - Olyan CPU/IGP páros ami passzívan is elmegy
    - Ehhez passzív hűtő
    - Egy minimális méretű ház 2db 2,5"-os HDD hellyel (max 1db cserélhető hűtő ventivel a nyárra való tekintettel)
    - Táp ehhez ami teljesen csöndben van (nem tudom létezik e passzív)
    - Keveset fogyasszon! (~20W-40W, ha ilyen nincs akkor marad a notebook)
    - Mérete legyen meglehetősen kicsi
    - Mindezt ki lehessen hozni "fillérekből"

    A szerkezet fájlszerverként/mentő-helyként működne, RDP eléréssel, emellett TV-re küldene ki filmeket, így tudja az 1080p/3D MKV-t lejátszani gond nélkül.

    Ne is álmodjak hogy össze lehet hozni egy ilyet? Mit gondoltok?

    Üdv,

    Romvr

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák